Konumunuz
Ana Sayfa > Dünya > Bir Çocuğun Allaha Mektubu

Bir Çocuğun Allaha Mektubu

——————————————————————–

 

Verilen sadece dini değil tüm eğitimlerin çağdaş dünya normların da olmadığında, çocukların  sözde alim denilen cahil din tüccarlarına teslim edildiğinde kaçınılmaz olan sonuçlardan biridir bu çocuğun yaşadığı.

Ülkemizde de denetimsiz binalarda yanan çocukları gördük. Vakıflar’da , kurslar da, okullar da taciz ve  tecavüze uğrayanları gördük. Açık ve net bir şekilde ispatlanmış bu iddialar sonucunda susturulan ve sessiz kalan aileler gördük.

Yoksul ailelerin çocuklarını alıp kendilerine mürid, cihatçı ve teba yetiştirmek için emperyalistlerin güdümünde cahil ve yoksul devletçikler yaratmak için onların hizmetkarlığını yaparak cehaleti bilim diye yutturmaya çalışanların yarattığı ve yaratacağı eser budur.

Bütün bunlara sessiz kalmayan, sesini yükselten bir avuç insanın cezalandırıldığını gördük.

Ne dersiniz Malezya’dan çok ileridemiyiz?

aşağıda ki habere göre bir karşılaştırma yaptığımız da çok farklı bir durumda olmadığımız ortaya çıkacaktır.


 

Kuran kursunda dayaktan ölen çocuğun defterine neler yazdığı ortaya çıktı

Kuran kursunda dayaktan ölen çocuk defterine, “Sevgili Allah lütfen anne ve babamın beni başka bir okula göndermelerini sağla” diye yazdığı ortaya çıktı.

 

Malezya’daki bir Kuran kursunun müdür yardımcısı tarafından dövüldüğü iddia edilen 11 yaşındaki çocuk, bacaklarının kesilmesinin ardından hastanede hayatını kaybetti. Polis, Johor eyaletinde yaşanan olayda ölen çocuğun kursun müdür yardımcısı tarafından hortumla dövülen çocukların arasında olduğunu söyledi.

Malezya medyasında yer alan çocuğun günlüğünde de, okuldaki sistematik dayak anlatılıyor.

Komaya giren çocuğun ölmeden önce sağ kolunun da kesilmesini beklediği kaydedildi.

Ölen çocuk ve 14 sınıf arkadaşının 24 Mart’ta okul binasında gürültü yaptıkları gerekçesiyle bir su hortumuyla dövüldüklerine inanılıyor.

Çocuğun günlüğünde, ülkenin güneyindeki Kota Tinggi’de bulunan okulda bir kişinin hata yapması durumunda tüm bir sınıfın ceza gördüğü anlatılıyor.

Günlükte ayrıca çocukların, sabaha karşı üçte namaza kaldırılmadan önce, biraz uyuyabilmek için ilk dayak yiyen olmaya gönüllü oldukları anlatılıyor.

 

BBC Türkçe’nin Malay Mail adlı internet gazetesinden aktardığı habere göre, ölen çocuk günlükte “Sevgili Allah, lütfen anne ve babamın beni başka bir okula göndermelerini sağla çünkü artık buna dayanamıyorum” diye yazdı.

DAHA SIKI DENETİM ÇAĞRISI

Çocukları dövmekle suçlanan müdür yardımcısının gözaltına alındığı ve güvenlik kamerası görüntülerini incelendiği kaydedildi.

Çocuğun ölümü, özel Kuran kurslarının daha sıkı denetlenmesi çağrılarını beraberinde getirdi.

Ulusal Hafız Okulları Birliği Federasyonu (PINTA) güvenlik kamerası görüntülerinde çocuğun ayak tabanlarına hortumla vurulduğunun görüldüğünü açıkladı.

Ancak PINTA’nın Başkanı Mohd Zahid Mahmood, yetkili makamların soruşturmalarını tamamlanmasının beklenmesi gerektiğini vurguladı.

Kursun müdürü ise, devam eden polis soruşturmasını gerekçe göstererek açıklama yapmayı reddetti.

Odatv.com

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close