Konumunuz
Ana Sayfa > Dünya > Saldırılar ABD ya da koalisyon tarafından onaylanmadı”

Saldırılar ABD ya da koalisyon tarafından onaylanmadı”

—————————————————————————————————————————————–
Biri doğru söylemiyor ama kim. Yoksa Amerikalılar yine mi kandırıyor?
ABD’ ye haber verildiğini söyleyen Erdoğan eğer onaylanmayan bir saldırı düzenlediyse bu ABD’ne seni tanımıyorum yada adımını denk al mı demek istiyor.
Veya ardın da başka bir neden var mıdır?
Dün ABD de bir mahkeme vardı, bu doğrultuda bir hatırlatma olabilir mi?
Bir sıkıntı olduğu ortada ama meclisin telefonlarına kadar ABD’nin dinleme aracı olma şüphesi kuvvetli iken, daha çok pazarlıklar olur.
—————————————————————————————————————————————-
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Mark Toner, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki hava saldırılarından dolayı ABD’nin endişe duyduğunu söyledi.
Toner, telekonferans aracılığıyla düzenlediği basın toplantısında, “Endişemizi Türk hükümetine ilettik. Saldırılar ABD ya da koalisyon tarafından onaylanmadı” diye konuştu.
———————————————–
Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Mark Toner, Türkiye’nin Pazartesi günü Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyine yönelik hava harekatından derin endişe duyduklarını söyledi. Türk hava harekatında peşmergelerin de yaşamını yitirdiğini belirten Toner, endişelerini Türk hükümetine doğrudan ilettiklerini belirtti ancak bunun hangi düzeyde yapıldığına açıklık getirmedi.
—————————————————–
Toner, “Bu hava operasyonları koalisyon tarafından onaylanmadı ve İŞİD’e karşı savaşta ortak güçlerimiz arasında istenmeyen can kayıplarına neden oldu. Türkiye’nin PKK ile ilgili endişelerini anlıyoruz ama bu tür hareketler koalisyonun İŞİD’in peşinden gitme çabasına ve savaşı yürüten alandaki ortaklarımıza zarar veriyor’ diye konuştu.

 

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close