Konumunuz
Ana Sayfa > Gündem > Küçükkaya’nın Görevden aldırma açıklaması

Küçükkaya’nın Görevden aldırma açıklaması


 

Bu gün gazetemizde yayınladığımız görevden alınma söylentisi haberinin üzerine CHP İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya arayarak bir açıklama yaptı. Kendisini arayıp sormadığım içinde sitem eden Küçükkaya ile yaşadığımız küçük bir tartışma sonrası söylemek istediğin her şeyi söyleyebilirsin aynen yazacağım dedim ve yazıyorum.

Şöyle diyor Küçükkaya; 

Ben siyasette hiç bir zaman kumpas kuran, görevden alan veya aldırmaya çalışan, istifa ettiren ettireyim diye uğraşan ki bu tarz siyasetin mağduru olmuş iken, bu yaşadıklarımı unutup, aynısını aynısını başkasına yaşatmak hadsizliğine sahip biri değilim ve olmadım.

Siyasetin neresinde olursam olayım, siyaset baronluğu yapmıyacağım. Bu durum aşağılık bir dedikodudan ibarettir ve bunun muhatabı değilim.

Siyasi hedeflerimi ve siyaset yapma tarzımı açıkça söyleyen bir adam olarak, böyle kumpasların içinde olmam.

Referandum sonucunda Hayır cephesinin tüm toplumu kucaklamak demek olduğunu iyi özümsemiş ben, kendi örgütünde bu tür ikilik yaratacak densizlik yapacak akılsız bir adam değilim.

Cengiz başkanda özel bir hukukumuz olan, sevdiğim saygı duyduğum bir büyüğümdür.

Kimseye buradan ekmek çıkmaz. Görevden aldırma vb. davranışlar eski tarz siyasettir ve terk edilmesi gereken, unutulması gereken yöntemlerdir diyerek bitirdi.

Onunda fikrini almış düşüncelerini öğrenmiş bulunuyoruz. Konuştuğumuz tüm muhataplar bu konuda benzer şeyler söyledi. Umuyorum ki konu aydınlanmıştır.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close