Konumunuz
Ana Sayfa > Yaşam > Çanakkale Açık Cezaevi’nde ne oluyor?

Çanakkale Açık Cezaevi’nde ne oluyor?

Yer;

Çanakkale infaz kurumu, Açık Cezaevi

Konu;

R. C… adındaki infaz koruma memurunun mahkumlara insanlık dışı muamele yapması.

Adı geçen infaz memuru anlatılanlara ve iddialara göre ruhsal sorunları olan sadist bir vatandaş.

iddialara göre İçeride mahkumlara kötü davranması yanında, arama bahanesi ile ( gece veya gündüz  istediği her saatte keyfi olarak) soyundurarak video’ya kaydetmesi ve bu da yetmiyormuş gibi arkadaşlarıyla bu görüntüleri seyrederek eğlenen infaz memurlarının bu yaptığı işe ne demeli?

Yine iddialara göre diğer mahkumlara da göstererek arkadaşlarına küçük düşürmeye çalışan, onların onurlarıyla oynayan  bu insan diyemeyeceğimiz  varlıklar mutlaka cezalandırılmalı ve bu tür görevler verilmemelidir.

Bir tür işkencedir bu. İşin kötü tarafı aynı görevi yürüttüğü diğer infaz memuru  arkadaşları da bunlara seyirci kalıyor ise durum daha da vahim demektir.

İnfaz memuru R.C hakkın da şikayetçi olundu, ancak şikayetçi olamayan korkan bir çok mahkum var. Şikayetçi olanların ise başka yerlere sevk edileceği, sürüleceği  söylentisi de yayılmış durumda.

Cezaevi yönetiminin bu durumdan haberdar olmaması ise bir ayrı soru işareti.

Eğer cezaevi yönetimi böyle bir şey yapıyorsa suçluyu değil mağduru cezalandırıyorsa bunun nedeni araştırılmalıdır.

Adı geçen infaz memurunun çok yüksek bir yerden torpili veya önemli bir makamda dayısı mı var? sorusunu akla getiriyor.

Konu aynı zamanda avukat olan CHP Çanakkale milletvekili avukat  Muharrem Erkek’ede bildirilmiş durumda. Umarım bir sonuç alınır ve mahkumlara yönelik bu tür onur kırıcı davranışların önüne geçilir.

 

Konu bize orada yatan mahkum yakınları tarafından iletildi ve insanlık dışı uygulamalarla taciz edilen ve şikayetçi olan mahkumların isimleri mevcuttur. Kötü muameleye maruz kalmamaları için yazmıyoruz. Ancak yetkililerin acilen harekete geçerek bu konuda gerekeni yapmaları insani bir zorunluluktur.

 

 

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close