Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > Polis onlara ve onların kadınlarına saldırarak tekme tokat gözaltına almadı.

Polis onlara ve onların kadınlarına saldırarak tekme tokat gözaltına almadı.


 

Büyükşehir Belediye Başkanı eski Din ve Ahlak kültürü öğretmeni Karaosmanoğlu CHP ziyeretinde çok olgun bir referandum dönemi geçirdiklerini söylemiş.

Evet onlar çok olgun bir Referandum süreci geçirdi çünkü;

Polis onlara ve onların kadınlarına saldırarak tekme tokat gözaltına almadı.

İstedikleri her şey ellerinin altında, sınırsız imkanlarla hem yerelde hem genel de devletin ve belediyenin tüm imkanlarıyla propaganda yaparak olgun bir Referandum geçirdiler çok olgundu.

Hayırcılara her şeyin yasak olduğu, Evetçilere ise her şeyin  güllük gülistanlık olduğu, Belediye ve iktidar ortaklığıyla yürüttüğünüz kampanyaları gördük oldukça olgundu.

İktidarda olan partinizin kolluk güçleri  Hayır diyenlerin standlarını  dağıtıp, gençleri göz altına alması da  göz ardı edilemeyecek derecede olgunluk taşıyordu.

YSK Kararlarına rağmen astığınız afiş ve pankartları indirmeyerek bu kararları uygulamayarak ta çok büyük bir olgunluk örneği sergilediniz.

Daha dün Gençlik Kollarının 23 Nisanda yürümek gibi masum isteğini bile her türlü zorluğu çıkartarak şehir dışına sürmeye çalıştınız ve istenilen güzegahı vermedi yani iktidarınız.

Yine YSK kararını protesto etmek isteyenlere aşırı baskı ve tacizle, müdahele tehdidi ile göstermelik verilen 15 dakikalık izinle çok ama çok olgunluk gösterdi iktidarınız, tebrik ediyorum sizleri.

Daha Evet mitinglerine Belediyelerin araçlarıyla taşıdığınız insanlar, engelli insanları belediye ambulansları ile getirip, götürdüklerinizi söylemiyorum bile, dağıtılan erzakları  hep seçime bir gün kala dağıttınız büyük bir olgunluk  göstererek , YSK’ nızında verdiği bu olgun kararla geçirdiğimiz bu son derece olgun referandum süreci için,

inanın gelecek kuşaklar da aynı olgunlukla sizlere teşekkür edecektir sayın Karaosmanoğlu.

 

 CHP nin yapılan ziyaretle ilgili basına verdiği açıklama ise şöyle;

 


 

CHP’nin ilk protokol ziyaretçisi Karaosmanoğlu oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu  beraberinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın ile CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ve yönetimine ziyarette bulundu. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret esnasında CHP’nin yeni il binasının bulunduğu Feridun Özbay Sokak esnafı da ziyarete gelerek başkan Karaosmanoğlu’na yoldan dolayı rahatsızlıklarını dile getirdiler. Başkan Karaosmanoğlu ve Büyükakın’a binayı gezdiren Sarıbay ve İl Yöneticileri daha sonra karşılıklı olarak görüş alış verişinde bulundular. Kentin sorunları ve Referandumla ilgili sohbet ettiler.

ESNAF ŞİKAYETLERİNİ DİLE GETİRDİ

Feridun Özbay Sokak esnafı“Bu yoldan dolayı sokağımıza kadınlar giremiyor. Bu yolun düz zemin olmasını istiyoruz. Ayrıca sokağın aydınlatılmasını istiyoruz. Siz bu isteklerimizi yerine getirin, bizde kendi dükkanlarımızı düzenleyip bu sokağı İzmit’in cazibe merkezi haline getirelim” diyerek isteklerini dile getirdiler. Başkan Karaosmanoğlu da; “Burayı yaparken esnafa sormuştuk ve çoğunluk istemişti. Ustalık çok güzel ama düz granit olsaydı bu şikayetlerin hiç biri gelmezdi. Hepiniz karar verirseniz biz de o taşları kaldırır ve düz zemin yaparız “ dedi. CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ise; “Bu sokağa taşındığımızda ilk olarak sokak esnafı yol şikayetini bizlere ilettiler. Ben de bu konuyla ilgileneceğime dair söz verdim” diye konuştu.

SAYIN BAŞKAN İLK PROTOKOL ZİYARETÇİMİZ OLDU

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Referandumdan dolayı açılışı ve ziyaretleri ertelemiştik. Başkanımızı burada görmekten mutluluk duyduk. Kendisi ilk protokol ziyaretçimiz oldu. Ben şahsım adına Belediye Başkanlarına önem veren bir kişiyim. Siyasilerin buna önem vermesi lazım. Sayın başkan burada 13 yıldır belediye başkanlığı yapmakta. Kendisine zaman zaman eleştirilerimiz yapıyoruz ve başkan da bu eleştirilerimizi gayet olumlu karşılıyor. Ben burada yaşayan aydın bir insan olarak, bir siyasi olarak görevinde başarılar diliyorum. Allah herkese hizmet etme şansı versin  “ dedi.

KOCAELİ REFERANDUM SÜRECİNİ OLGUN BİR ŞEKİLDE GEÇİRDİ

Yeni binayı çok beğendiğini dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bugün buraya CHP’nin yeni binasına hayırlı olsun demek hem de referandum sürecince karşılıklı demokratik bir süreç geçirmemize katkı sundukları için teşekkür etmek için bulunmaktayız. Referandum sürecini Kocaeli en olgun, demokratik şekilde geçiren illerden biridir. Ben diğer partileri de ziyaret ediyorum. Kentimiz için karşılıklı görüş alış verişinde bulunuyoruz. Ayrıca buradaki il başkanlarımızın gerçekleştirdiği aylık il başkanları toplantısını çok güzel buluyorum. Yerel siyaset açısından Türkiye’ye model olacak bir görüntü diye düşünüyorum “ ifadelerini kullandı.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top
Close