Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > Kemalist kelimeler ise lağım kokuyor, nefret ediyorum”

Kemalist kelimeler ise lağım kokuyor, nefret ediyorum”


Dün mecliste, meclisin kurucusu Mustafa Kemali anmak istemeyen meclis Başkanlığı yapan, ABD nin  6. filosunu kıble yapan İsmail kahraman ve bu meczuplar bu gün bir makamda oturuyor ve eğer bir yerlerden gelirleri varsa Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin sayesindedir ve kazançları ise Atatürk’e olan düşmanlıklarını onlarla ortaklaşan yöneticilerden sağlıyorlar.

Böyle açıkça kinlerini kusarken bu gün seyirci kalanlar en ufak bir sarsıntıda birdenbire Atatürkçü oluveriyor, Mustafa Kemali ağızlarından düşürmüyorlar çok uzak değil 15 temmuza dönüp bakarsanız, bunların sahipleri birdenbire Nazım okumaya başladılar  neredeyse Atatürk diye dağlara taşlara vuracaklardı kendilerini.


 

AKP’ye yakınlığıyla bilinen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “hocam” dediği Kadir Mısıroğlu TBMM’nin açılışının 97. yıldönümünde yaptığı konuşmada tepki çeken sözler sarf etti.

Mısıroğlu, 22 Nisan günü düzenlediği ve internete yüklenen sohbetinde Atatürk’e ağır sözler söylerken, Şeyh Sait’ten ise “Milletin imanını kurtaran kahraman” diye bahsetti.

Mısıroğlu, 23 Nisan dolayısıyla Twitter’dan paylaştığı mesajda “Meclis’in açılışının çocukla ne alâkası var da, Meclis’in açılışını “ÇOCUK BAYRAMI” yaptın ?!.. Demek ki sen ÇOCUKÇA bir iş yaptın !..” demesi tepkiyle karşılandı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre “Oy” kelimesi yerine “rey” sözcüğünün kullanılması gerektiğini söyleyen Kadir Mısıroğlu, “Arapça kelimeler bana göre Kuran kokuyor Başımın üstünde yeri var. Kemalist kelimeler ise lağım kokuyor, nefret ediyorum” diye konuştu.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close