Konumunuz
Ana Sayfa > Eğitim > “ATAM SENDEN ÖZÜR DİLERİZ”

“ATAM SENDEN ÖZÜR DİLERİZ”

——————————————————————–

Artık bu çocukların canına tak etti. Çok bile sabrettiler. Mazlum ve ezilen olarak kendinizi tanıttınız ve mağdur edebiyatı ile gözyaşları içinde iktidara gelip şimdi mağrur birer cellat oldunuz. tüm kutsallarımıza acımasızca saldırdınız. Direndik direndik ama artık kaçacak yerimiz kalmadı. Ve anlayın çok ama çok ileri gittiniz. Dedelerinizden kalan o örümcek kafalarınız, ülkeye acı ve göz yaşından başka bir şey getirmedi, getirmeyecek. Artık bu çocukları da isyan ettirdiniz yeter artık yeter……

Gencecik bir çocuk bu isyanını haykırıyor duyun artık yeter…

“Artık Mustafa Kemal’in askeri değiliz, bundan sonra hepimiz birer Mustafa Kemal’iz”

Trabzon’da, CHP il örgütü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Meydan Parkı Atatürk Alanı’nda toplanan yaklaşık CHP’li yaklaşık 100 kişilik grup, düzenlenen etkinlikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliğe partililerin çocukları da ellerinde Türk bayraklarıyla katıldı.

“ATAM SENDEN ÖZÜR DİLERİZ”

Etkinlikte konuşan HALK-LİS sözcüsü Berfin Karan, ” 23 Nisan’ı ilk defa içimiz buruk bir şekilde kutluyoruz. Atamızın bize emanet ettiği milli egemenliğe millet olarak sahip çıkamadık. Bir asır önce bütün halka verilen yetkiyi tek adama devrettik. Atam senden özür dileriz. Bu ülkenin geleceği, gençliği, demokrasisi hiçbir referandum sandığına sığmaz. Halkın iradesinin sandıkta çalınmasına izin vermeyeceğiz. Artık Mustafa Kemal’in askeri değiliz, Mustafa Kemal’in askeri olmak bu ülkeyi kurtarmaz. Bundan sonra hepimiz birer Mustafa Kemal’iz. Bayramımız kutlu olsun” dedi.
Nermin Eyüboğlu adındaki yaşlı kadının elinde Türk bayrağı ile 23 Nisan için yazdığı şiiri seslendirmesi sonrası kutlama etkinliği sona erdi.

Comments

comments

Bir Cevap Yazın

Top
Close