Konumunuz
Ana Sayfa > Türkiye > KOCAELİ DEMOKRASİ GİRİŞİMİ CHP’Nİ ZİYARET ETTİ

KOCAELİ DEMOKRASİ GİRİŞİMİ CHP’Nİ ZİYARET ETTİ

Kocaeli Demokrasi Girişimi temsilcileri CHP İzmit İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve Örgütlenmeden sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Kuzu ile görüşme gerçekleştirdi.

 

Demokrasi girişimi temsilcileri; Arzu Erkan, Bekir Yurdagül, Keramettin Gençtürk, Çetin Ak, Cihat Altınyuva ve Bülent Karagöz yapılan bu ziyaretin nedeninin Refarandum’la ilgili görüş alışverişi olduğunu söylediler.

 

Bekir Yurdagül ziyaretle ilgili şunları söyledi;

 

Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde Anayasa olarak bize onaylattırılmak istenen tek adam rejimine karşı Demokrasiyi savunan güçler olarak Cumhuriyete sahip çıkmalıyız. Türkiyeyi çok büyük tehlikeler bekliyor zaten fiili olarak var olan  bir durum meşrulaştırılmak isteniyor. Tüm hak ve Özgürlüklerin yok edildiği insanlarımızın tamamen Demokrasi den uzak bir şekilde yönetileceği bir sistemin inşaa edilmesine izin veremeyiz. Yasama, Yürütme ve Yargı bir adamın iki dudağından çıkacak sözlere ve keyfi durumlara göre şekillendirilemez.

Tamamen Otoriter ve bir tek adamın koyacağı kurallar üzerinden bir devlet ve halk yönetilemez. Bu ancak kaosu ve terörü tetikler. Bozulan Devlet kurumları her gün değişen kararnamelerle içinden çıkılamaz bir yönetim kargaşasının içindedir ve  asli görevlerini yerine getiremez duruma gelmiştir. Bu yüzden tüm Demokrasiyi savunan güçler ortak tavır almalıdır.

 

Arzu Erkan ise;

 

Dayatılan anayasa ile işçi ve emekçilerin daha doğrusu toplumun her kesiminin tüm demokratik hakları ellerinden alınacaktır. Egemenlerin her dediğinin kanun olduğu bir Ülkede emeğin hakkını savunacak bir alan kalmayacaktır. Hak ve hukuk arayanlar suçlu ilan edilip işlerini ve geleceklerini kaybedecektir.

Anti Demokratik bir Anayasa ile hep OHAL’de yaşamak ve Vatandaş olarak hiç bir söz söyleme hakkımızın olmadığı bir  ülkede yaşamak zorunda bırakılmak isteniyoruz. Kadının, emeğin ve insanın hiç bir değeri olmadığı çağ dışı olan sistem eminim ki halkımız tarafından reddedilecektir. Ülkenin tüm demokratik güçleri kendi varlığına sahip çıkmalı ve halkı tamamen köleleştirecek olan düzenin yaşam şeklimiz haline gelmesinin önüne geçmeliyiz.

 

Mehmet Ümit Küçükkaya da;

bu sürecin  Cumhuriyetin var olma savaşı olduğunun farkındayız ve bunun sadece CHP sorunu olarak görmüyoruz. 80 milyonun kaderi değişecektir. Ülke uçurumun eşiğindedir ve sorumluluğumuzun farkındayız. Demokrasi adına mücadele eden her türlü girişimi olumlu buluyorum. Toplumda bu Anayasanın kabul göreceğine inanmıyorum ve HAYIR’ın kazanacaktır. Demokrasi girişimini de bu anlamda değerli buluyorum ve olması gerektiğine inanıyorum diyerek projelerinden bahsetti bu konuda bilgi verdi. Hep birlikte toplumu bilinçlendirerek Demokrasinin kazanmasını sağlayacağız dedi.

 

 

Comments

comments

Top
Close