Konumunuz
Ana Sayfa > Gündem > İl Başkanı Sarıbay noktayı koydu

İl Başkanı Sarıbay noktayı koydu

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay Cuma Karavar’ın danışman olması tartışmasında son noktayı koydu.

 

Bilindiği üzre Cuma Karavar sosyal Medya hesabı üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini danışman olarak atadığını ve kendisinin bu konuda görevini en iyi şekilde çalışarak yerine getireceğini açıklamıştı.

 

Bu haber üzerine bir çok partili tepki koymuş isifa edeceğini söyleyenler bile olmuştu. Konuştuğumuz vekiller ise kendi bilgileri olmadIğını dile getirmişti.

 

Yine bir gazetede çıkan habere göre Cuma Karavar’a danışmanlık verilmediği ve bu bilginin yanlış olduğu yönünde dir.

 

Tüm Kocaeli merak içinde bekliyor Cuma Karavar gerçekten Danışman olarak atandımı?  yoksa bu işte bir yanlışlık mı var? 

 

Herkes Cuma Karavar’ın Danışman olduğuna dair belgeyi soruyor ve merak ediyor.

 

Biz de İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a bu soruyu yönelttik aldığımız cevap şu oldu;

 

Ülkemizin içinde bulunduğu durum hiç iyi değildir. Memleket yangın yeridir ve bu gün Cuma Karavar’ı tartışmaya ayıracak zamanımız ve tartışmaya harcayacak enerjimiz yoktur.  Danışman olması veya olmaması, bizim ülkemizin geleceğini belirleyecek Refarandum çalışmalarından önemli değildir. Buna  takılarak çalışmalarımızı engelleyecek zaafiyette olmayalım.

 

Tekrar söylüyorum bu gün davamız memleket davasıdır ve gerisi teferruattır. Tüm CHP lilerin tek görevi HAYIR için çalışmaktır. Başka bir görevimiz yok. Ülkesini, Vatanını seven her Yurtsever Yurttaş işini gücünü bırakacak mahallesinde komşularına Türkiye’nin nereye götürülmek istendiğini anlatacak.

 

En Değerli varlığımız olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bize emanet bir olduğunu ve gelecek kuşaklara bu emaneti yücelterek teslim etmek zorun da olduğumuzu unutmadan, birbirimizle kavga etmeden bu kutsal görevimizi yerine getirmeliyiz. Bırakın Cuma Karavar ister Genel Başkan görev versin, ister vermesin o da HAYIR için çalışsın. Herkese ihtiyacımız var Cuma Karavar’ın hayır demesi bize bir şey kaybettirmez.

 

Parti içi tartışmalarımızı Refarandum sonrası Ülkemizi düze çıkaralım o zaman yapalım. Ben İl Başkanı olarak artık bu tartışmaları duymak istemiyorum. Çalışmayan Partili’de görmek istemiyorum. Herkesin canla, başla memleketi bu beladan kurtarma görevinde çalışmasını istiyorum. Şu andan itibaren herkes görevinin başında olmalıdır, aksini kabul etmiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi kime ne görev vereceğini bilir, yanlış kararlarla eğer  partiye zarar verilirse, yanlış yapan da hesabını verir dedi. 

Comments

comments

Top
Close