Konumunuz
Ana Sayfa > Kadin > Hayır diyoruz! Kadınlar Hayır Diyor!

Hayır diyoruz! Kadınlar Hayır Diyor!

 

kadınlar eşitlik, özgürlük, laiklik için Hayır dedi. Cafe Verada kahvaltıda buluştu .

Başkanlığa, tek adam rejimine, özgürlüğümüz için eşitlik için geleceğimiz için tüm kazanımlarımız ve kazanacaklarımız için Hayır diyoruz! Kadınlar Hayır Diyor!

Başkanlığa hayır, yaşama evet demektir. Başkanlığa hayır demek çocuklarımıza tacizsiz, şiddetsiz bir dünya hediye etmektir. Başkanlığı ve onu besleyen erkekliği sandığa gömmek, yerin dibine gömmek için atılmış büyük bir adımdır.

Hayır hayır demektir! Gelin bir arada neden hayır dediğimizi ve ev ev sokak sokak nasıl hayır diyeceğimizi konuşalım. Umutsuzluğu, karamsarlığı, yalnızlığı bir kenara koyup laik, eşit,özgür bir ülke için ellerimizi birleştirip, umudu yeşertelim. Gelin birlikte başkanlığa HAYIR diyen kadınlar   Kafe Verada  buluştu .

 

   Zeynep Çelik   neden HAYIR demeliyiz?

 

Biz kadınlar yaşam hakkıyla ilgili bir özsavunma bilinciyle; tam ve eksiksiz insanlar olarak, ele tutuşup tek ADAM düzeni dayatmasina karşı örgütleniyoruz. Sokaklarda, otobüslerde, evlerde ulu orta yüksek sesle hayırlı sohbetler yapıyoruz; kendi taleplerimizi elimize alıp kapı kapı dolaşarak diğer kadınlara ulaşıyoruz; kendimiz, çocuklarımız ve ülkemiz için neden hayır dediğimizi; yani hakikati tüm kadınlara anlatıyoruz.

 

Kurum, dernek, parti kimliklerimizi bir kenara bırakıp, kadın dayanışmasının “hayır” ortaklığıyla harekete geçiyoruz.  “hayır” günlerinde bir araya geldiğimiz kadın sohbet çemberlerini örgütleyerek, kendi tarihimizin ve hayatımızın iplerini elimize alıyoruz. Hayır demek için gruplar, halkalar, çemberler, komiteler, meclisler örgütleyen kadınlar olarak, hayır diyen bütün kadınlar gibi güçleniyoruz; özgürleşiyoruz; karanlığa karşı ışıklı aydınlık bir kumaşı hep birlikte ilmek ilmek dokur gibi, umudu büyütüyoruz.

 

Tüm kadınları kadın düşmanlığının tek ADAM düzenine karşı kadın dayanışmasının; kadınların eşit ve özgür yaşama hakkının çok sesli, demokratik, yaratıcı öz savunma cephesinde buluşmaya çağırıyoruz.

 

16395923_244464265996959_1720357389_n

 

konuşmasının ardından  kadın avukat da  anayasal  süreçde   evet demenin hiç bir getirisi olmayacağını tam tersine  Ülkemiz  ve  biz halkımız adına  çok şeyler  kaybetdireceğini vurgularak  bilgilendirme konuşması yaptı .Bu gün elimizde olan tüm anasayasal haklarımızın elimizden alınacağı ve  kadınlar  olarak  hiç bir söz  hatta yaşam hakkımızın  kalmacağı konusunda  kadınları uyardı

.Kadınlar haklarının farkında  ve  sonuna kadar HAYIR  diyerek sesimizi ev ev mahalle mahalle  hayır günleri düzenleyerek  bu anayasal düzenin  hak ve hukuk  adalet  ve özgürlüklerimiz için Hayır kampanyasını tüm Kocaeli’ye  yayacağız  diye söz alan Cemile Gültepe sunumun ardından  müzik dinletisine geçildi . Kadınlar  hep bir ağızdan  Kazım Koyuncu’nun Hayde şarkısını  HAYIR a uyarladıkları şarkıyı söylediler  .

 

Kadınlar  birlkte daha güçlüyüz daha da güçleneceğiz Tek adam diktatörlüğüne geeçit vermeceğiz  dediler .

Comments

comments

Top
Close