Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > ”Denetim yok, adalet yok, başkanlık çözüm değil”

”Denetim yok, adalet yok, başkanlık çözüm değil”

Saadet Partisi: “Denetim yok, adalet yok, başkanlık çözüm değil”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Başkanlık her zaman denetime açık olmazsa ben o başkanlıktan korkarım. Başkanlık çözüm değil” sözleriyle tek adam rejimine karşı çıktı

 

 

Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul’daki Cevahir Oteli’nde gazeteci ve yazarlarla buluşmasında “hayır” ilanını yaptı.

 

Başkanlık sistemine prensip olarak karşı olmadıklarını ancak bu başkanlık sisteminin mutlaka denetime açık olması gerektiğini söyleyen Karamollaoğlu, “Biz insanların fikirlerini rahatlıkla söyleyebildiği, memlekette dertlerin dinlenebildiği, adil bir düzen istiyoruz. Başkanlık her zaman denetime açık olmazsa ben o başkanlıktan korkarım. Başkanlık tek başına bu işin çözümü değil. Adalet, başkanın üzerinde olabilmeli” dedi.

 

Türkiye ekonomisinin iflasın eşiğinde olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, sürekli borçlanma yapıldığını ancak bu borcu ödeyecek yatırımların yapılmadığını, otoyolların, köprülerin, hızlı trenlerin, havalimanlarının bir ülkeyi güçlendirmediğini belirtti.

 

Erdoğan, Kazan’ı ziyaret etmişti

 

Karamollaoğlu, tek adam rejimini dayatan Anayasa değişikliği teklifinin Meclis görüşmeleri sürerken “Teklif bu biçimde önümüze gelirse ‘hayır’ deriz” demiş, değişikliğin bu biçimiyle vesayet doğuracağını savunmuştu. Milli Görüş geleneğinin “hayır” demesinin AKP tabanında ve “evet” cephesinde etki yaratabileceğinden endişe eden Tayyip Erdoğan, hemen ertesi gün hareketin demirbaşlarından Şevket Kazan’ı bizzat ziyaret etmişti.

Comments

comments

Top
Close