Konumunuz
Ana Sayfa > Kadin > “Çocuklarımız cemaatin denetimsiz karanlıklarında yitip gitmesinler diye Hayır”

“Çocuklarımız cemaatin denetimsiz karanlıklarında yitip gitmesinler diye Hayır”

 

Sosyal Haklar Derneği Genel Başkanı ve eski CHP Milletvekili Melda Onur, yayımladığı videoyla Aladağ’daki yurt katliamının ikinci ayında yapılmayanları anlattı. Onur, Aladağ’ın kız çocukları ‘Hayır’ dedi ve “Çocuklarımız cemaatin denetimsiz karanlıklarında yitip gitmesinler diye Hayır” ifadelerini kullandı.

 

Melda Onur Aladağ katliamını ikinci ayında yapılmayanları şöyle anlattı:

 

“Dava başlamadı, Meclis araştırma komisyonu kurulamadı. Çocukların bir kısmı taburcu olamadı; hastanedeki çocuklar hala yürüyemiyor. Yollar yapılmadı, hatta yollar kapandı köye ulaşılamadı bir süre. Servis sorunu çözülmedi. 15 günde bir, o da yollar açıksa, servis varsa evlerine gidebiliyor çocuklar. Elektrik sorunu çözülmedi. Köprücek köyünün, aylar sürecek olan elektrik kesintisi başladı. Eğitim sorunu çözülmedi, köyün tek okulunun çatısı çöktü. Çocukların korkuları geçmedi; devlet yurdunda dahi kalmak istemiyorlar; hastaneden çıkmak istemiyorlar. Öfke geçmedi. Ve kimse davasından vazgeçmedi.

Ne Oldu?

35 kilo et yangından sonra ‘kurtarıldı’. ’Tali kusurlu’ olduğu gerekçesiyle 4 kişi tahliye edildi. Cemaatin baskısı devam etti, ısrarlı ziyaretler, yurt ve özel okul teklifleri devam etti.”

 

Comments

comments

Top
Close