Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > CHP’DE BÜYÜK ŞOK

CHP’DE BÜYÜK ŞOK

 
 
 
murat özdağ

 

İsmini şimdilik veremeyeceğim bir partili Sn. Cumhurbaşkanının keşfedemediği bu ismi bizim Genel Başkanımız her zamanki mucitliğiyle keşfetti ve partiye adımını attığı anda Vekil sıralamasında eski baro Başkanının bile üzerine koyarak onurlandırdı.Bu çok büyük bir ayıptır diyerek tepkisini dile getirdi.

 
 

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Cuma Karavar’ı  danışman ataması bir çok partilinin şok geçirmesine neden oldu. Parti içinde 5, sıra milletvekili adayı olarak gösterilmesinin etkisi geçmemişken, üzerine danışman olarak atanması bir yandan şaşkınlık, diğer yandan öfke oluşturdu.

 

 CHP  Cuma Karavar’ın danışman olarak atanması ile içine bomba düşmüş gibi bir sarsıntı geçirdi.
 
 
Öfkelerini gizleyemeyen bazı partililer gündemimiz refarandum iken, bizi CHP’nin kimyasına uymayan insanlarla yol yürütmek zorunda bırakılmamız zorumuza gidiyor. Ekmelettin olayını unutmadık, Ekmelettini bize dayatanlar şimdi Cuma Karavar lamı aynı hezimete uğramamızı istiyor diye isyan ediyorlar.
 
 
Cuma Karavar’ın arkasında kim var diye soran partililer, hangi vekil, hangi kurultay delegesi, hangi il başkanı, hangi ilçe Başkanı destekliyor. Genel Başkana kim öneriyor. Bu atanan isim daha dün partiye gelip bu gün danışman olan Cuma Beyin uzmanlık alanı nedir. Kemal Kılıçdaroğlu ne danışacak Cuma Karavar’a? Ekonomi Profosörümü? yoksa Hukuk Profösörü müdür? 
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi mensuplarının akılları sorgulanamayacak kadar büyük çalışır. Bu Kentte onurlandırılmayı bekleyen, gece gündüz çocukluğundan beri Partiye hizmet eden onlarca isim varken bize bu tür yöntemlerle önce beşinci sıra vekil adayı olarak, ardından danışman, yarında seçilecek yerden vekil olarak dayatılmasını kabullenmiyoruz.
 
 
Bir söylentiye göre Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun 351 kişiden oluşan danışman kadrosunda, Cuma Karavar’ın  kaçıncı danışman olduğu da ayrı bir merak konusudur.
 
 
Daha önce yaşadığımız Faik Tünay, İhsan  Özkes ve Ekmelettin örneklerini unutmadık. Bu isimler bu gün evet diye kendilerini yırtıyorlar. Parti en büyük zararı bu tür isimlerden görmüştür diyen partililerden istifa edeceklerini söyleyenler dahi var.
 
Bu saatten sonra hata yapma lüksümüz yok komple ailesi AKP’ de olan ve partiye hiç bir katkısı olmayacak bu isimlerin partiye faydasından çok zararı olacaktır. Bu kendi ayağımıza kurşun sıkmaktır, diyerek Kılıçdaroğlunun bu kararından vazgeçmesini istediler. Refarandum süreci olmasa tepkilerini daha farklı ifade edeceklerini söylediler.
Partililer tarafından gösterilen bu tepki öyle kolayca üstü kapatılacak gibi görünmüyor.
 
 
 

Comments

comments

Top
Close