Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > KO-MEK ile KOÜ iş birliği protokolü imzaladı

KO-MEK ile KOÜ iş birliği protokolü imzaladı

 

KO-MEK ile KOÜ iş birliği protokolü imzaladı

 

Daha önce İŞKUR, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Ticaret Odası ile işbirliği yapan KO-MEK, şimdi de Kocaeli Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı. Bu kapsamda Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı işbirliğinde, çalışanların niteliklerini arttırmak, istihdama katılacaklara mesleki eğitimler verilerek belge almalarını sağlamak amacıyla işbirliği protokolü yapıldı.

 

 KOÜ ONAYLI BELGE VERİLECEK

 

Protokol kapsamında açılacak kurslar ile ilgili her türlü planlama, uygulama ve organizasyon yapılarak, ihtiyaç olduğu takdirde Kocaeli Üniversitesi bünyesinde bulunan eğitim uzmanları görevlendirilebilecek. Başvuruların KO-MEK kurs merkezlerine yapılacağı protokol çerçevesinde kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere Kocaeli Üniversitesi onaylı belge verilecektir. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere açılabilecek olan kurslarda kursiyerlerden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

 

315 FARKLI BRANŞTA 445 BİN 849 KİŞİYE EĞİTİM VERİLDİ

 

12 yıllık eğitim öğretim döneminde 445 bin 849 kişi ye eğitim vererek sertifika veren KO-MEK yeni dönemde 162 farklı branşta 26 bin 569 kursiyere eğitim vermektedir. 43 kurs merkezinde toplamda 315 branşta eğitim veren KO-MEK toplamda Mesleki ve Teknik Eğitimlerde 247 bin 916 kişi Sosyal ve Kültürel branşlarda ise 197 bin 910 kursiyere eğitim vererek mezun etti. Alanında başarılı usta öğreticiler ile kursiyerlere eğitim veren KO-MEK’te 43 kurs merkezinde hem yeni açılacak branşlar hem de mevcut branşlar için kayıtlar devam ediyor.

Comments

comments

Top
Close