Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > KESK üyesi 34 kişi görevinden ihraç edildi

KESK üyesi 34 kişi görevinden ihraç edildi

 

Kocaeli’de KHK ile şimdiye kadar KESK üyesi 34 kişi görevinden ihraç edildi

 

15 Temmuz darbe girişimi sonrası OHAL uygulamasına geçilmiş ve Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile devlet kurumlarında çalışan birçok kişiye görevinden el çektirilmişti. Bu kapsamda ilimizde de birçok kişi ihraç edildi. Bu ihraçlardan sol sendikalara üye çalışanlar da nasibini aldı. İlimizde Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK)’e bağlı sendikalardan şu ana kadar 34 kişinin mesleğinden ihraç edildiği öğrenildi.

 

İŞTE GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILAN KİŞİLER

 

Tüm Bel-Sen: Fulya Öztürk, Kemal Erol ve Özlem Karaçalı (Üç isim de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde çalışıyordu)

 

BES: Gülüzar Ateş (Şube Başkanı), Şahabettin Işık (Gölcük Mal Müdürlüğü), Süphan Türk (Acısu Vergi Dairesi), Hasan Kaptan (TÜİK), Mehmet Polat (TÜİK), Mahmut Zengin (Kocaeli Sağlık ve Sosyal Güvenlik Merkezi)

 

Eğitim-Sen: Adem Yeşilyurt (KOÜ Araştırma görevlisi), Aynur Özuğurlu (KOÜ Yrd. Doç), Burcu Yakut Çakar (KOÜ Yrd. Doç), Derya Keskin Demirer (KOÜ Yrd. Doç), Güven Bakırezer (KOÜ Doç.), Hülya Kendir Özdinç (KOÜ Doç.), Kuvvet Lordoğlu (KOÜ Profesör), Mahmut Hakan Koçak (KOÜ Yrd. Doç.), Mehmet Rauf Kesici (KOÜ Yrd. Doç.), Mehmet Ruhi Demiray (KOÜ Yrd. Doç.), Özlem Özkan (KOÜ Doç.), Tayibe Gül Köksal Kargın (KOÜ Yrd. Doç.), Veli Deniz (KOÜ Profesör), Yücel Demirer (KOÜ Doç.)

Comments

comments

Top
Close