Konumunuz
Ana Sayfa > Foto Galeri > Kandıra CHP örgütü bir yandan köyler de diğer yandan merkezde yoğun bir çalışma temposu içerisinde.

Kandıra CHP örgütü bir yandan köyler de diğer yandan merkezde yoğun bir çalışma temposu içerisinde.

 

 

Kandıra CHP örgütü bir yandan köyler de diğer yandan merkezde yoğun bir çalışma temposu içerisinde.

Normal çalışma düzenlerinin yanına Refarandum hazırlıkları da eklenince daha da haraketlenen İlçe örgütünün proğramları ciddi ölçüde yoğunlaştı ve partiye katılımlar da hızla artıyor. Artık Kandıra da CHP halkın umudu haline gelmeye başlıyor.

Her hafta yeni katılımların yaşandığı partinin giderek güç kazandığı görülüyor. Kadınlar Kandıra da CHP’ni ve Başkanları Gülay Eyisabuncular’ı sahipleniyor.

Partinin gördüğü bu ilgiden ve kazandığı ivme den memnuniyetini gizleyemeyen İlçe Başkanı bize şunları anlattı;

 

KAND KAHVA

 

 

Üzüntü içerisinde izlediğimiz bir meclis oylamasından sonra Ülkenin ne hale geldiğini hep beraber gördük. Düşünün ki meclisi bu hale getiren bir İktidarın vekilleri memleketi ne hale getirecektir. Ne istediyseler bu güne kadar herşeyi yaptılar. Tek başına hep iktidardaydılar. İstedikleri tüm yasaları istedikleri şekile sokarak meclisten geçirdiler. 15 yıllık iktidar her yönüyle ülkeyi iflasa sürüklemiştir. Nitekim Tulumbanın suyu bitti diyenler de kendileridir. Bu gidişle ne emekliye ne de memura maaş veremeyecek duruma geleceklerdir. Devletin kaynaklarını sonuna kadar yağmaladılar şimdi sıra bakir ormanlar da, köylerde yoksul köylülerin topraklarında.

 

Cumhurbaşkanlığı diye dayatılan, aslında adı Diktatörlük olan bu rejim, İnsanlarımızın kandırılarak köleleştirilmesi için ve Ülkeyi yönetenlerin işledikleri suçlardan dolayı hesap vermekten kaçmalarının tek yolu olarak  sanki bir kurtuluş reçetesi gibi sunulmaktadır. Bir hanedan ve imtiyazlı bir sınıf yaratmak amacıyla Ülkeyi yüzlerce yıl geriye götüreceklerdir. Ezilen işçi, köylü, emekçi ve kadınlarımız daha çok ezilecek her türlü hakkından mahrum edilecektir.

 

Göstermelik bir meclis ve bu mecliste sülaleden, eşten, dosttan, ortaklardan oluşan vekiller olacaktır. Aile Şirketi gibi gibi bir yapıya bürünecek bütün işi ihale ve rant takibi olacaktır. Hiç bir yetkisi olmayan ve Sultanın iki dudağı arasında olan Meclisin varlığı ile yokluğu hiçbir şey ifade etmeyecektir. Yargı, Yasama ve Yürütmenin tek bir adamın kontrolü altında olması kabul edilemez.

 

Suçlular ülkeyi içinden çıkılamayacak hale getirdiler ve bu yolla elde ettikleri zenginlikleri korumak için, kendilerine güvence altına almak için Çumhurbaşkanlığı senaryosunu hazırladılar. Amaçları Cumhuriyeti yok etmek, cahil bir toplum oluşturarak onları kolay yöneterek Saltanatlarının devamını sağlamaktır. Bunu gerçekleştirmek için her yolu deneyecekler çünkü Dünyanın neresine giderlerse gitsinler mutlaka hesap verecekler. O yüzden bu Ülke kaosu yaşıyor, O yüzden her gün insanlarımız ölüyor, O yüzden her gün Suriye de şehitler veriyoruz, O yüzden her gün fakirleşiyoruz.

 

Biz Cumhuriyet Kadınları olarak Kandıra da ve her yerde Demokratik, Laik ve Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkacağız. Bu gün katılan arkadaşlarımız la dahada büyüyecek olan HAYIR cephemiz yarın katılacaklarla zafere ulaşacaktır.

 

Kadını yok sayan, mecliste bile acımasızca kadına saldıran karanlık yobaz beyinleri protesto ediyoruz. Kandıra da kadınlar olarak sonuna kadar mücadele edeceğiz. Tüm Kadınlarımız Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmamız gerektiğinin bilincinde ve bu uğurda her alanda gece gündüz çalışmaya hazırlar. Çocuklarımızı karanlık bir Türkiye’de değil aydınlık ve bilimin, çağdaşlığın egemen olduğu Özgür bir Türkiye’de büyütmek istiyoruz. İlçe Örgütümün ve tüm Kandıralı Kadınlarımızın verdiği destekle büyüyecek ve Referandum’da HAYIR’la kazanacağız dedi.

 

Kendisini ve İlçe örgütünü bu çalışmalarından dolayı kutluyor, kolaylıklar diliyoruz ve HAYIRLI günler diliyoruz.

15871475_1411111982245933_6148965451883379572_n

 

Comments

comments

Top