Konumunuz
Ana Sayfa > Foto Galeri > EFENDİ VE KÖLELER

EFENDİ VE KÖLELER

  — Harbediyoruz :
       pazar ve mal nizamının bekası için.
       Kömür, lâstik ve kereste,
       ve kendi değerinden fazla yaratan iş kuvveti
                                                                       satılmalıdır.
       Patiska, benzin
                          buğday, patates, domuz eti
       ve taze gümrah bir sesin içindeki cennet
                                                                    satılmalıdır.
       Güneşli bahçesi ve resimli kitapları çocukluğun
                                               ve ihtiyarlığın emniyeti
                                                                       satılmalıdır.
       Şan, şeref ve saadet,
       ve
       kuru kahve
       topyekun pazar malı olup
                            tartılıp, ölçülüp, biçilip satılmalıdır.
       Harbediyoruz :
       harbi bitirdiğimiz zaman
       aç, işsiz ve sakat
                      — harp madalyasıyla fakat —
                                   köprü altında yatılmalıdır…»

 

 

Anlı şanlı dünyada hiç bir örneği olmayan yeni Anayasamız için mecliste bir vekalet savaşı verildi. Canla başla kendisine bir efendi tayin etmek isteyen özgür kölelerin birbirini çiğneyerek kendini ve gelecek neslini prangaya vurdurma yarışının tanığı olduk.

 

Yedikleri ekmeğin içtikleri suyun ve aldıkları nefesin yaşadıkları zenginliğin kefaretini ödedi hilafet yandaşları. Sadece bu da değil tabi var olan zenginliklerini korumak ve fetö cenahından oldukları bilindiği halde sultanın hışmından korunmak için en ön safta muhalefetin kafalarını, bedenlerini  çiğneyerek ulaştılar sandıklara.

 

Sadık bir uşak gibi yerine getirdiler görevlerini, sadakatlerini belgelediler kameraların karşısında ve birbirlerini takip ettiler, içlerindeki hainleri reislerine bildirmek ve oracıkta linç etmek için. Tabi birde kaybedilirse sandıkta sultanlık  o hain ben değildim diyebilmek yani poposunu kurtarmak içindi bütün bu gayret.

 

Şimdi sıra referandum da bakalım burada nelere tanık olacağız hangi şaklabanlıklara, ihanetlere ve zorbalıklara şahitlik edeceğiz. Nerelerde patlatacaklar bombaları, bütün dertleri Sultanlık çünkü başka yolu yok, hayat memat meselesi. Köşeye sıkışan kedi ne yapar sağı solu tırmalar, buda böyle bir şey işte.

 

Koalisyon olursa istikrar olmaz dediler ve yeniden seçim yaptılar hatırlarsanız. Tek başına İktidar oldular yine, ve  hala getiremediler memlekete istikrarı. Gelir mi? peki, gelmez çünkü kandan besleniyorsunuz.  

 

Bu gün yine o muhteşem insanlık abidesi  konuştu ve dedi ki Başkanlık geçerse terör biter. Yani Başkanlığı vermezseniz ölmeye devam edersiniz, oha artık be. Halkını tehdit eden bir devlet adamı, bunu daha öncede izlemiştik. Yemiyor artık, olmuyor Numan olmuyor. Hatırlıyorsun değil mi? harunu, karunu sen söylemiştin.

 

Zaten illegal de olsa Başkansınız efendim. Neden bitirmiyorsunuz? gün be gün artarak devam ediyor terör. Elinizde demek ki bütün kudret,  halkın ölmesine neden göz yumuyorsun efendi?

 

Bu çaba kaybedeceğinizi bildiğiniz için değil mi? Öylesine yüzünüze gözünüze bulaştırdınız ki herşeyi ve işlediğiniz suçlar öylesine büyük ki…

 

Bu gün mecliste Anayasayı oylamak için o birbirlerini çiğneyen Özgür köleler yarın ilk taşı size atmak için birbirlerini çiğneyecekler.Unutmayın sizde bu çıkardığınız yasalarla yargılanacaksınız.Siz de biliyorsunuz ki yolun sonuna geldiniz, tehditte etseniz nafile, zaten öyle de, böyle de öldürüyor ve öldürtüyorsunuz.

 

Özgürlükten bahsederek halkını köleleştirenler, günü gelince o prangaları kendi boyunların da bulurlar.

 

Hoşça kal yarın…..

Comments

comments

Top
Close