Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Basın Açıklaması

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Basın Açıklaması

 

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları adına 24 Kasım nedeniyle bir Basın açıklaması yapan Mustafa Can Tekeoğlu şunları söyledi;

 

Tam ve gerçekten bağımsız Türkiyenin, gericiliğe karşı mücadelenin, cesur gazeteciliğin, laikliğin, demokratlığın simgesi olan Uğur Mumcu’nun hunharca katledilmesinin Yıl dönümü bugün.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bi adalet ve demokrasi haftasındayız. Uğur Mumcu’yu unutmadık, Metin Göktepe’yi unutmadık, Hrant Dink’i unutmadık, Ali Gaffar Okkan’ı unutmadık diyerek katledilen gazetecilerimizi anıyor ve bu faili meçhul cinayetlerin işlendiği ülkemizin o karanlık yüzüyle bir kez daha yüzleşiyoruz.

İnsan bildikçe özgürleşir. Çevresinde, ülkesinde, dünyada olup bitenleri öğrendiği müddetçe insan insan olur. Ancak böylece özgürleşir.

İşte tam bu yüzden gazeteciler iktidarın korkulu rüyası olmuştur. Korkuları o denli büyük, o kadar derindir ki; karanlık elleri bu uğurda canları kıymaktan çekinmezler.

Tarifsiz acı ama onurla andığımız Kışlalı’lara, İpekçi’lere kıyan bu uğursuz eller değil miydi?
Bizi Uğur Mumcu’dan ayıran karanlığın yobaz zihniyeti değil miydi? Hrant’a sıkılan kurşun karanlığın içinden gelmemiş miydi?

Bizler bu ülkenin aydınlığıyız, bu yüzdendir karanlığın peşimizden koşması. İşte bu yüzdendir yolumuzu aydınlatanların elimizden alması, Uğur’umuza dokunması bu yüzden.

Uğur Mumcu bu ülkenin belleğidir. Yıllarca kapalı kapılara saklanılmış kötülükleri öğrenmemizi sağlayan bir anahtar, karanlık bir odada tek başına yanan bir mum, korkmadan, yılmadan yoluna devam eden bir savaşçıdır.
Kimse unutmasın ki biz gençler gücümüzü Ali Gaffar Okkan’lardan, Uğur Mumcu’lardan, Deniz Gezmiş’lerden, Mustafa Kemal’lerden alıyoruz!

Kıydıkları canlar çürür fakat fikirler ve düşünceler çürümez. Hepimiz birer Uğur Mumcu, hepimiz birer Ali Gaffar Okkan’ız. 

Karanlık zihniyetiyle asan, bombalayan, hapseden korkaklar korkmaya devam etsin, biz dün olduğu gibi bugün de onların kabusu olmaya devam edeceğiz.

Comments

comments

Top
Close