Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > KOCAELİSPOR FIRSAT KAÇIRDI /2-2

KOCAELİSPOR FIRSAT KAÇIRDI /2-2

              KOCAELİSPOR FIRSAT KAÇIRDI 2-2

 

Pazar günü kendi sahamızda ağırladığımız Ankara Demir sporu iki sefer öne geçtiğimiz maçta yenemedik.

 

Yeşil siyahlı temsilcimiz  ikinci devre nin ilk iç saha maçında büyük tarafrarınıda arkasına alarak maça çok hızlı başladı, rakip kaleye yüklenirken topu kaptıran körfez kontra atak sonunda Ali KETEN in göğsüne almak istediği topu elle aldığı düşüncesi ile hakem penaltı noktasını gösterdi.

Fakat topu elle aldığı konusu tartışılır bir pozisyon olduğu için hakem yapılan itirazlara olumlu yanıt vermedi. Ankara Demir’in kullandığı penaltıyı yılların tecrübesi KILIÇ ARSLAN KOPUZ sol köşeye atılan penaltıyı kurtardı.

Poizsyonun devamında penaltıya sebep olan Ali Keten bu kez takımını 9. Dakika da  1-0 öne geçiren gölünü attı.  15. Dakikada Efşen durumu 1-1 e getirdi. 28. Dakikada burak özbakırın akıl dolu ortasına gelişine vuran Oğuzhan durumu 2-1 getirdi. 35 te konuk takım karambolden Celal  durumu 2-2 ye getirdi. Maçın ilk yarısı böyle sonuçlandı. İkinci yarıda karşılıklı ataklarla devam eden oyunda başka gol sesi çıkmadı ve Kocaelispor Sancaktepe’nin yenildiği haftada 2 puan kaybederek altın değerinde bir kayıp yaşadı. Bu durumda takımımız puanını 35 e çıkartırken Sancaktepe ile arada 7 puan fark kalmış oldu.

                                                 HOCA ARTIK BENCE TARTIŞILMALI

Sezon başında takımın başına geçen ümit metin yıldız herkes tarafından pek sıcak bakılmamıştı fakat yönetimin uygun görmesi üzerine takımı çalıştırmaya başlayan hoca  galip geldiğimiz maçlarda bile gerek taktik gerek oyuncu değişiklikleri ile eleştiri almıştı.

Dünde gördük ki geçen sene şampiyon olan takımı hucüm yönünden eksiltmiş gözüküyor ileride tek forvet ısrarını sürdüren hoca gol bölgesinde aciz konumuna düşürüyor. Kaledeki ısrarı ve tutumuda değişmiyor CAN EMRE  gibi bir kaleciye neden ilk 11 de görev vermiyor alıp veremediği nedir çözemedik.

Otoritesi konusunda da takım içerisinde pasif kaldığını dün yine gördük oyuna kötü başlayan hatta ligin başından beri bir türlü isteneni veremeyen burak süleyman oyundan çıkmak istiyor ve kenara alındığında hocaya sert tepki göstererek sahayı terk ediyor. Oyuncu değişikliklerinde ise oyundan ileride tek kaldığında bile iyi işler yapan Oğuzhan ı çıkarıp ishak ı alıyor gol bölgesini destekleyip iki forvet yapması gerekirken ilerinin gücünü düşürüyor. Kenarda özgür sürekçi gibi ileriye dönük bir orta sahayı son 10 dakika oyuna alıyor. Oyuna müdahalede de geciken hoca genelde 80 den sonra oyuncu değiştirip etkili olmaya çalışıyor. Yani anlaşılan hoca takıma yetemiyor 1 puanın bile çok önemli olduğu şampiyonluk yarışında yönetim acil kararlar alıp yol yakınken kalıcı çözümler üretmesi gerekiyor.

Comments

comments

Top
Close