Konumunuz
Ana Sayfa > Kadin > CHP Maltepe Gençlik Örgütü………

CHP Maltepe Gençlik Örgütü………

 

 

CHP Maltepe: Meclis’te yaşananlar uygulanan baskı ve işkencenin temsilidir

CHP Maltepe Gençlik Örgütü, Meclis’te CHP’li ve HDP’li kadın milletvekillerine yönelik saldırının hemen ardından sokağa çıktı. “Meclis’te yaşananlar ülkede uygulanan baskı ve işkencenin temsilidir” dedi

 

 

CHP Maltepe Gençlik Örgütü dün (19 Ocak) Meclis’te gerçekleştirilen oturum da CHP’li milletvekillerin darp edilmesini protesto etti. Milletvekillerinin darp edilmesinden birkaç saat sonra gece vakti sokağa çıkan gençlik örgütü “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganları attı.

 

Meclis’te yaşananlar ülkede uygulanan baskı ve işkencenin temsilidir

 

Maltepe Gençlik Örgütü, İlçe Merkezi’nde şu açıklamalarda bulundu. “Meclis’te şahit olduğumuz son 15 yıldır Türkiye’de yaşananların temsilidir. Aydınlara, kadınlara, gazetecilere, sendikalara, işçilere, öğrencilere, eylemcilere uygulanan baskı ve işkencenin temsilidir” diyen gençlik örgütü başkanlığa karşı laikliği savunacaklarını ve mücadeleye devam edeceklerini vurguladı.

 

“Başkanlık değil laiklik kazanacak diyoruz”

 

CHP’li gençlerin yaptığı açıklamanın tamamı şöyle:

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaşananlara ve anayasa tartışmalarına hepimiz şahit oluyoruz ve gördüğümüz son 15 yıldır Türkiye’de yaşananların temsilidir. Aydınlara, kadınlara, gazetecilere, sendikalara, işçilere, öğrencilere, eylemcilere uygulanan baskı ve işkencenin temsilidir. Kavga ve mücadele.

Milletin temsilcileri direniyor, çoğunluklar hem saldırgan hem mağdur. Sürekli mecliste bizi dinlemiyorlar bize saldırıyorlar havası yaratıp milletin temsilcilerini darp ediyorlar. Dün mecliste kadın vekillere saldırıp darp ettiler, 3 vekil geceyi hastanede geçirdi. Engelli bir vekil, bir yazar Şafak Pavey’e dahi saldırıp darp ettiler.

Bu zihniyet hangi topluluğun temsilcisi merak etmiyor değiliz. Engelli bir kadına nasıl olurda şiddet uygulanır içimize sinmiyor. Bu şiddet Türkiye’de kadınlara uygulanmıştır, bu şiddet Türkiye’de engelli vatandaşlarımıza yapılmıştır ve biz bu şiddetin karşısında vekillerimizin yanındayız. Kadınların ve engelli vatandaşların yanındayız.

Bu saldırıyı şiddetle kınıyor ve karşısında olduğumuzu bildiriyoruz. Başkanlık değil laiklik kazanacak diyoruz. Direnen vekillere selam olsun diyoruz. Mücadeleleri boşa çıkmayacaktır, sokağa indiklerinde onlarla mücadele edecek milyonlar olduğunu ve yalnız olmadıklarını gururla bildiriyoruz.

Comments

comments

Top
Close