Konumunuz
Ana Sayfa > Kadin > Şafak Pavey’e saldıran AKP’li Enç, Cemaat’in yemeklerine katıldığı ortaya çıktı

Şafak Pavey’e saldıran AKP’li Enç, Cemaat’in yemeklerine katıldığı ortaya çıktı

 

Şafak Pavey’e saldıran AKP’li Enç, Cemaat’in yemeklerine katıldığı ortaya çıktı

 

Başkanlık teklifini görüşmeleri sırasında Aylin Nazlıaka’nın kendisini Meclis kürsüsüne keleçlemesi sonrası çıkan kavgada CHP’li Şafak Pavey’e saldıran ve geçtiğimiz hafta TBMM’de yaşanan büyük kavga sonrası ‘köpek giremez’ afişi açan Gökcen Özdoğan Enç’in Cemaat’in yemeklerine katıldığı ve ortaya çıktı.

 
 

 
 

[Haber görseli]

Anayasa değişikliği teklifinin oylandığı ikinci turda Meclis’te kendini kürsüye kelepçeleyen Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka’ya saldıran Gülen Cemaati şüpheleriyle bilinen AKP’li vekil Gökçen Özdoğan Enç’in 2015’te Fethullah Gülen Cemaati’ne yakınlığı ile bilinen Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi Derneği’nin (AKDİM) ‘in yemeklerine katıldığı ve ortaya çıktı.

Cemaat’in yemeklerine katılmasının yanı sıra, Kimse Yok Mu Derneğinde yöneticilik yaptığı, kayınbiraderinin ve yakın akrabalarının da Gülen Cemaati’nin Amerika’daki derneğinde yönetici olduğu biliniyor.

[Haber görseli]

Farklı zamanlarda gerçekleştirilen akşam yemekleri ve kahvaltılara katılan Enç, AKDİM’in iftar yemeğinde Hüseyin Samani, Mevlüt Çavuşoğlu, Vali Ahmet Altıparmak, Bakan Faruk Çelik, işadamı Fettah Tamince, ‘Antalya imamı’ olduğu iddia edilen Hasan Tarık Şen ile yan yana yemek yedi.

Antalya Ekspres ve Sabah gazetesi Akdeniz ilavesi, bahsi geçen iftar yemeği ile alakalı Mustafa Akaydın’ı Cemaat’in Antalya İmamı olduğu olduğu iddia edilen Av. Hasan Tarık Şen ile baş başa yemek yerken yazmıştı. O yemeklerde AKP’li vekil Gökçen Özdoğan Enç’in olması dikkat çekti.

kaynak:cumhuriyet

Comments

comments

Top
Close