Konumunuz
Ana Sayfa > Kadin > Her Yiğidin Yoğurt Yiyişi Farklıdır

Her Yiğidin Yoğurt Yiyişi Farklıdır

CHP Kandıra İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular Ayağa Kalkma eylemlerinde köy ve hasta ziyaretlerine devam etti. 

kand köy ve ev

 

Eyisabuncular ve ilçe yönetimindeki yol arkadaşları düzenli olarak sürdürdükleri köy ziyaretlerini ayağa kalkma eylemlerinde de sürdürdüler ve Lokmanlı köyünde evlere misafir oldular.

Burada buluştukları köylülerle Yeni Anayasayı konuştular. 

Eyisabuncular yapılmak istenen şey Anayasa falan değildir diyerek anlatmaya başladı;

Ülkenin son on beş yıldır getirildiği nokta tamamen hukuktan, insan haklarından uzak, hakim olan sınıfın diğer sınıfları yani işçiyi, köylüyü, emekçi yi ezmeye yönelik olarak tüm ekonomik sıkıntıların yükünü bu sınıflara yükleyenler olduğunu  ve bedel ödeyenlerin hep bu insanlarımız olduğundan bahsetti.

 

Tarımın ve hayvancılığın devletin resmi politikalarıyla bitirildiğini çiftçinin sürekli bankalara ve tarım kredilere borçlandırıldığını, sonra bu borcun altından kalkamayarak topraklarını yok pahasına sattığını söyledi. Kandıra halkının gençleri bu yüzden şehire göç ederek düşük ücretlerle çalışmak zorunda kalıyor diyerek asgari ücrete 104 lira zam yaptılar ertesi gün 2 katı olarak geri aldılar dedi.

 

Dar gelirli ve zor koşullarda yaşayan Kandıra halkı böyle devam ederse topraklarını tamamen kaybedecektir. Bu araziler ranta açılmıştır, yol yaptılar yapıyorlar diye sevinen köylümüz bilmiyor ki onlara değil bu yollar, bu toprakları yağmalamaya gelenlere yapılıyor.

Bize kabul ettirilmeye çalışılan bu Anayasa ile hiçbirimiz hakkımızı arayamayacağız. Ülke toprakları yabancılara rantçılara peşkeş çekilecek ve yakın bir zamanda Kandıra yabancılar tarafından istila edilecek bu gidişe dur diyeceğiz.

Bu Anayasa işçi için Köylü için yapılmıyor.

Bu Anayasa ülkeyi bu hale getirenlerin hesap vermekten kaçma yasasıdır, kendilerini aklamaya meşrulaştırmaya çalışıyorlar ve azıcık ne oluyor diye sormaya kalkanı da haksız ve hukuksuz olarak gözaltına alıyor zindanlara atıyorlar. Eğer bu Anayasa geçerse memleketin yarısı cezaevlerinde olacak. Ülke bir kaosa sürüklenecektir.

Bu Anayasa Kadınlar için yapılmıyor;

Kadınlarımızı ikinci sınıf vatandaş olarak gören bu zihniyetteki iktidar bundan sonraki süreçte Kadını tamamen köleleştirecektir. Neredeyse tecavüzü ve şiddeti meşru kılan bakış açılarıyla Türk Kadını kazanılmış tüm haklarından vazgeçmiş olacaktır.

Bu Ülkede asker Mehmet’tir, yoksul Mehmet’tir, vergi ödeyen bedel ödeyen Mehmet’tir, köylü Mehmet’tir, işçi Mehmet’tir şehit olan Mehmet’tir ve dolayısıyla her türlü acıya katlanan ana, baba Mehmet’lerdir ama ezen, soyan, çalan hep Maho ağalardır.

Bu Anayasa Maho Ağaların Anayasasıdır ve Hayır diyeceğiz, Maho Ağaların Anayasasını kabul etmeyeceğiz diyerek sohbetlerine devam ettiler.

Hoşçakal Yarın…….

 

 

 

Comments

comments

Top
Close