Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > Nilay Ayran’ın sosyal medyadan yapmış olduğu ”yakışıksız” ifadelerine cevap verdi.

Nilay Ayran’ın sosyal medyadan yapmış olduğu ”yakışıksız” ifadelerine cevap verdi.

 

Gebze CHP Kadın kolu başkanı Ülker Yiğit ve yönetimi dün bir basın açıklamasıyla; Belediye Başkan yardımcısı Nilay Ayran’ın sosyal medyadan yapmış olduğu ”yakışıksız” ifadelerine cevap verdi. 

 

 Sözlerine basın emekçilerinin ”basın onur gününü” kutlayarak başlayan Ülker Yiğit ”bildiğiniz üzere TBMM’nde geçtiğimiz hafta kimsenin tasvip etmeyeceği, şiddet içeren çekişmeler yaşanmış; Kocaeli Millet vekilimiz Sayın Fatma Hürriyet Kaplan erkek şiddetine maruz kalmıştı.
 
 AKP kanadından bizce talihsiz olarak tabir edeceğimiz açıklama ise Gebze Belediyes Başkan Yardımcısı Nilay Ayran’ın Gebze basını tarafından haberleştirilen açıklaması olmuştur.
 
Ayran açıklamasında: ”Kadınların Gazi Meclisimiz’deki sesi ve temsilcisi olması gereken CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan’ın yaptığı provakatif çıkış AK davanın neferi olan bizlere üslubu beyan, ayniyle insan sözünü hatırlatmıştır. Fikri ile zikri bir olan Kaplan’ı bir kadın siyasetçi ve AK Parti neferi olarak kınıyorum.
 
Kendisine oldukça uzak olduğunu bilsek de edep ve hayaya davet ediyorum.” 
 
” Bu ifadelerin sahibi sayın Ayran’a sorum ”Başkanlık hırsıyla yanıp tutuşan bir partinin neferi olarak edep hayadan ne anlamaktasınız?
Bu memlekette sırf mini etek giydiği gerekçesiyle kadınlar şiddete, tecavüze, tacize ve cinayete kurban giderken; iktidarınız tarafından da desteklenen cemaat yurtlarında cinsiyet farkı gözetilmeksizin çocuklar her tür cinsel istismara uğrarken Gebze Belediye Başkan yardımcılığı ve siyasi kimlığiniz bir yana bir kadın, bir anne olarak neredeydiniz?”  şeklinde konuştu. 
 
haber: cevahir akyıldız

Comments

comments

Top
Close