Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > IŞİD sanıklarına ilk duruşmada tahliye

IŞİD sanıklarına ilk duruşmada tahliye

 

IŞİD sanıklarına ilk duruşmada tahliye

 

Antalya’da IŞİD üyeleriyle bağlantılı oldukları iddiasıyla tutuklanan 3 kişi ilk duruşmada tahliye edildi

 

Antalya’da geçen ekim ayında çatışma bölgelerindeki IŞİD üyeleriyle bağlantılı oldukları iddiasıyla 7 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde ve cep telefonlarında IŞİD’e ait dokümanlar bulundu. Eyüp Y., Sinan D. ve Suriye uyruklu Ahmat Alalı A. tutuklandı. 4 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

“Telefonumdaki dokümanlar benim değil kızımın”

 

Tutuklu sanıklardan Eyüp Y., IŞİD mensubu değil, milli boksör olduğunu söyledi. Pazarcılık yaptığını anlatan Eyüp Y., cep telefonundaki materyallerin de kendisine değil, kızı Aleyna’ya ait olduğunu öne sürdü. Kendisinin çatışma bölgelerine eleman göndermediğini ileri süren Eyüp Y., “IŞİD’e göndermesi için bir kişinin hayvan olması lazım. Bunlar insanları kesiyor. Küçük çocukları öldürüyorlar. Böyle bir İslam yok. Benim kanaatime göre IŞİD İsrail’in bir oyunudur” dedi.

Tutuklu yargılanan özel güvenlik görevlisi Sinan D. de suçlamaları kabul etmedi. Cep telefonundaki yazının Ali İmran Suresi’nin 186’ncı ayet olduğunu söyleyen Sinan D., IŞİD’in yayımladığı intihar videosunu ise internette dolaşırken görüp indirdiğini söyledi.

Antalya’nın Korkuteli ilçesindeki bir hayvan çiftliğinde çalıştığını söyleyen Suriye uyruklu Ahmad Alalı A. ise 4 yıldır Antalya dışına hiç çıkmadığını, haksız yere tutuklu olduğunu iddia etti. Tutuklu üç sanıkta tahliye edildi.

Comments

comments

Top
Close