Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > ‘Özgür bir ülkeyi nasıl inşaa edeceğiz tartışması yürütüyoruz’

‘Özgür bir ülkeyi nasıl inşaa edeceğiz tartışması yürütüyoruz’

 
‘Özgür bir ülkeyi nasıl inşaa edeceğiz tartışması yürütüyoruz’
 
 
Kocaeli Demokrasi Girişimi, İzmit’in Yuvam Mahallesi sakinleriyle kahve toplantısında bir araya geldi.

 

Kocaeli Demokrasi Girişimi buluşmalarına devam ediyor. Kocaeli’nin farklı bölgelerinde mahalle toplantıları düzenleyen Kocaeli Demokrasi Girişimi, Değirmendere’nin ardından İzmit Yuvam Mahallesinde bir araya geldi. 

Kocaeli Demokrası Girişimi adına konuşan Arzu Erkan, mevcut muhalif kesimlerin nefes alamadığı bir Türkiye tablosuyla karşı karşıya olunduğunu belirtti. İnsanların kaygı ve endişe içerisinde olduğunu ifade eden Erkan, “Bu kaygı ve endişeleri nasıl aşacağız, bunları konuşacağız. Tek parti, tek adam diktatörlüğü ve olası referandumda da demokrasi isteyen, laiklik isteyen özgürlük isteyen ve barış isteyen tüm kesimlerin yanyana ve ortak bir ses yükseltmesinin son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde Kocaeli Demokrasi Girişiminin belki de en önemli gündemlerinden biri de toplantılarla ve esas olarak birlikte tartışarak ve içinde rol almaya çalışarak planlamayı da birlikte yaparak daha özgür bir ülkeyi nasıl inşaa edeceğiz tartışmasını sürdürebilmektir” dedi. 
 
 
“NASIL GENİŞLERİZ DİYORUZ”
 
 
Birlikte tartışma, sorunları birlikte çözme ve birlikte adım atma derdi içerisinde olduklarını vurgulayan Erkan, “Önceki gün Değirmendere’deydik. Yine Değirmendere’de de toplantılarımız sohbet ve önerilerle ilerledi. Her toplantı sonrası toplantıyı gerçekleştirdiğimiz mahallelerde komite kurarak daha geniş bir toplantıyı nasıl alırız diye düşünüyoruz. 22’sinde Körfez’de bir toplantı gerçekleştireceğiz. Yine Derince ve Gebze de toplantılar gerçekleştireceğiz. Adım adım bunu ilerletmek lazım” diye konuştu. (Kocaeli/EVRENSEL)
 
 
 
Kocaeli Demokrasi Girişimi, İzmit’in Yuvam Mahallesi sakinleriyle kahve toplantısında bir araya geldi.

Comments

comments

Top
Close