Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > iletişimin efendisi olmak

iletişimin efendisi olmak

 

 

Uluslararasi Eğitim Danışmanı, Kurumsal Strateji Uzmanı ve İngilizce Öğretmeni Fulya Yalezan Yılmaz, dün Gebze ÇYDD’nin düzenlemiş olduğu ve devam edecek olan, 21.Yüzyılın fenomeni iletişimin efendisi olmak  adlı panelde iletişim eğitimi verdi.

 

 

Bende ilk olarak katıldığım ve aslında hepimizin adam sende iletişim de neymiş dediğimiz ve önemsemediğimiz ama her yerde karşımıza çıkmaya başlayan iletişimin artık bir bilim olduğunu kabulenmemiz ve bilimsel verilerin ışığında da değerlendirmemiz gerektiğini anladım.Bu bir öz eleştiridir.

 

 

Paneli sıkıcı ve biran önce bitsin diye dört gözle beklediğimiz sıkıcı toplantılardan biri olacağını varsayarak pek de gönüllü gitmediğimi itiraf edeyim.

 

Ancak öyle olmadı aksine ilgimi çeken ve mutlak içselleştirerek öğrenmem gereken bir konu olduğuna kanaat getirdim ve eğitmenin başarılı anlatım tarzıyla ve yöntemiyle anlatılanları özümsemem kolay oldu.

Salon da katılımcılarında aynı odaklanma ile, ilgisini kaybetmeden izlemeleri sorulara cevap vererek katılımları bunun bir göstergesidir diye düşünüyorum.

 

f dddd

 

ÇYDD’nin var oldukları kentlerde çağdaş bir dünya yaratma adına yaptıkları tüm çalışmaların çok önemli olduğunu düşünüyor ve büyük bir saygı duyuyorum. Her geçen gün kültür ve kavramlar yozlaşmasının, cehaletin hortlatıldığı ülkemizde bilime ve çağdaşlığa inanan insanları bir araya getiren ve aydınlık yarınlar için direnen bu kurumu ayakta tutan Gebze ÇYDD nin yönetim kuruluna (başkan Nurcan Çınar ve yönetim kurulu üyeleri Fatma Coşkun, Saime Tamer, Aynur Karakuş, Yahya Atalay, Fatmagül Şentürk, Ali Dursun Demir) teşekkür ediyorum.

 

Ayrıca bu çabalar doğrultusunda konularında uzman ve gönüllü yurtseverlerden  yardım almaları onları bu çalışmaların içerisine çekmeleride ayrı bir takdir konusudur.

 

Bu bağlam da hiç bir karşılık ve menfaat gözetmeden bu çalışmalara katılarak emeğini, bilgisini, çağdaş demokratik bir Ülke’nin varlığını koruması ve sürdürmesi adına herşeyi ile ortaya koyan Fulya Hanım gibi gönüllü tüm arkadaşlarımız bu konjönktör de önemli bir iş yapıyorlar.

 

Yapılan bu tür panellerin ve aktivitelerin topluma olumlu mesajlar verdiğine inanıyorum ve derneğin yaşanabilecek iyi bir dünya yaratma amacıyla kutsal bir iş yaptıklarını düşünüyorum.

 

 

fulya

 

Panele katılan ÇYDD üyeleri dışında farklı kesimlerin de olması dikkat çeken bir durumdu. Salon doldu, katılımcılar ilgiyle izledi ve dinledi kısacası yapılan çalışma  amacına fazlasıyla ulaştı.

Sunum bittikten sonra katılımcılar sertifilarını aldı ve Eğitimi veren Fulya Yalezan Yılmaz’a teşekkür ederek ayrıldılar.

Hoşçakal yarın….

sertifika

 

Comments

comments

Top
Close