Konumunuz
Ana Sayfa > Türkiye > Mahmut Tanal Meclis’te Köpeğiyle Basın Toplantısı Düzenledi

Mahmut Tanal Meclis’te Köpeğiyle Basın Toplantısı Düzenledi

 

CHP’li vekil Tanal, AKP’li Balta’nın CHP’liler tarafından ısırıldığı iddiaları üstüne Meclis’te bazı AKP’lilerin “köpekler giremez” dövizleri açması sonrası Meclis’te Beagle cinsi köpeği Dora’yla basın toplantısı düzenledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Beagle cinsi köpek Dora ile Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

 

Anayasa değişikliği paketi görüşmeleri sırasında 11 Ocak akşamı Meclis’te çıkan kavgada adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Trabzon Milletvekili Muhammed Balta CHP’li vekiller tarafından ısırıldığını iddia etmişti.

 

Söz konusu iddianın AKP Antep Milletvekili şamil Tayyar tarafından gündeme getirilmesinin ardından bazı AKP’li vekiller Meclis Genel Kurulu’na “Köpekler giremez” dövizleriyle girmişti.

 

CHP Parti Meclisi Üyesi ve adli tıp uzmanı Canan Kaftancıoğlu ise Balta’nın “ısırıldım” dediği yaranın eski tarihli olduğunu belirtmişti.

 

“AKP’Lİ VEKİLİN ‘ISIRIK’ DENİLEN YARASI ESKİ”

 

“Hayvan hakları ihlali”

 

Meclis Haber’de yer alan bilgilere göre Tanal, düzenlediği basın toplantısında görüşmeler sırasında Genel Kurulda yaşanan kavgadan sonra AKP’li Muhammed Balta’nın, daha önce olan bir yarasını göstererek, “beni ısırdılar” dediğini ifade etti ve AKP’li milletvekillerinin “Köpek giremez” yazılı dövizler taşıdığını hatırlattı.

 

Hayvanların haklarının olduğunu, hayvan sevgisinin insanı iyileştirdiğini düşündüklerini belirten Tanal, “Canlıya sevgi çok önemlidir. Bitkiye, hayvana ve insana sevgi birbirinden ayrı düşünülemez. Hayvanı sevmeyen insanı da sevemez. Belki de içlerinde hayvan sevgisi dahi olmayan insanların yüzünden burada böylesine çürümüş bir ortam var” dedi.

 

 HAKİM, AKP’Lİ İKİ VEKİLİ TÜM HAYVANLARDAN ÖZÜR DİLEMEYE ÇAĞIRDI

 

Mahmut Tanal, Meclis’te gösterilen “Köpek giremez” dövizlerinin aynı zamanda hayvan haklarının ihlali olduğunu, bir hayvansever olarak bu zihniyeti kınadığını kaydetti.

 

Gazeteciler, Tanal’a köpeği Genel Kurul Salonu’nda da görüp göremeyeceklerini sormaları üstüne “Hayvan sevgisini topluma alıştırabilirsek görebileceğiz ama Genel Kurula giriş belli kurallara bağlıdır ve benim de hukukçu olarak buna bağlı kalmam lazım” dedi.

 

 

 

Cumhuriyet H

Comments

comments

Top
Close