Konumunuz
Ana Sayfa > Foto Galeri > AKP KADIN KOLLARINA CEVAP

AKP KADIN KOLLARINA CEVAP

 

 

AKP İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz’ın yaptığı basın açıklamasına karşı oldukça tartışılacak cevap Çayırova Kadın kolları Başkan’ından geldi.

 

Çayırova  Kadın Kolları Başkanı Suna Çınar bu açıklamayı cehaletlerine veriyorum.

 

Kadınlık bilincin’den uzak tutumlarının, hemcinslerinin değil kişisel çıkarları peşinde siyaset yapmalarına bağlıyorum. Hiç bir konuda bağımsız hareket edemeyen ve her gün bir yerlerde kadınlara hakaret edenlerin, kadınları insan yerine koymayan zihniyetin esiri olmuş bu arkadaşlarımıza tavsiyem oturup biraz kitap okumalarıdır.

 

Bir dönüp Çağdaş Dünyanın Kadınlarına baksınlar birde Ülkeyi sürüklemek istedikleri Ortaçağ karanlığında boğulmuş Afganistan’a, Katar’a, Suudi Arabistan’a baksınlar. Biz Çağdaş Kadınlar olarak diyoruz ki bizi o karanlığa çekemeyeceksiniz. 

 

Sayın AKP İl Kadın Kolları başkanı aslında şunu yapıyor.

Keklik avında, avcılar çığırtkan dedikleri güzel ötüşlü ve güzel renkleri olan bir kekliği kullanır.

Bilir mi bu taktiği Serpil hanım bilmem ama ? ben yine anlatayım.

Avcı çığırtkan kekliği av yapacağı yere getirir ve ağını hazırlar. Kendisi gizlenir, çığırtkan keklik ise öterek etraftaki kekliklerin ilgisini çekmeye çalışır. Onun güzel ötüşünü duyan hemcinsleri bu çağrıya dayanamaz ve yanına gelirler.Tabi gizlenerek bekleyen avcı kurduğu tuzağı kapatarak diğer keklikleri yakalar. Çığırtkan keklik kendi hemcinslerine ihanet eder, onları tuzağa çeker ve yakalanmalarını sağlar.  Çığırtkan Keklik ömrünü bu şekilde sürdürür eğer görevini yerine getiremezse ise ya satılır yada yahni olur.

 

Umarım Serpil hanım bu duruma düşmez. Vekilimize yapılan bu saldırı tüm kadınlara yapılmıştır. Orada ne oluyor AKP’li vekiller neyi saklamaya çalışıyorlar, O her defasında Millet diye dilinizden düşürmediğiniz bu halktan ne saklıyorlar da böyle saldırgan oluyorlar. Bir Kadın Vekilin elindeki telefonu gasp edecek kadar pervasızca hareket edebiliyorlar.

 

TEKRAR SORUYORUM MİLLETTEN SAKLADIĞINIZ NEDİR?

 

HALKIN GÖRMESİNİ BİLMESİNİ İSTEMEDİĞİNİZ NEDİR?

 

Kendi Yandaşlarınızı kandırabilirsiniz ama bizleri kandıramazsınız. Bugün bir kadın olarak hemcinsimin böyle bir beyanat vermesini kınıyorum ve tekrar soruyorum bu gün Fatma Kaplan Hürriyete saldıran Serpil hanıma;

 

Ensar Vakfında çocuklara tecavüz edildiği ortaya çıktığında siz kadın, siz ana değil miydiniz? neden hiç bir kınama da bulunmadınız?

 

Yine Işid’in elinde tutsak olan ve yakıldıkları iddia edilen askerlerimiz hakkında hiç bir açıklama yapmayan mensubu olduğu iktidarın tutumu karşısın da hiç vicdanınız  sızlamamış mıdır.

 

İktidarları döneminde sayısı hızla katlanan kadın cinayetleri hakkında hiç mi bir fikri yoktur neden açıklama yapmamıştır?

 

Altı yaşın da çocuklar la evlenebilir diye fetva verenlere karşı hiç bir tepkisini duymadık, kendisi de bu fetvaları verenleri duymamışmıdır ? acaba.

 

Otobüste, Park ta saldırıya uğrayan Kadınlar hakkında hak etmişlerdir, ne işleri varmış orda,neden açık saçık giyiniyorlar  diye mi düşünüyor acaba? bu konuda da bir açıklamasını duymadık.

 

Kadınlık fazileti bu konularda sessiz kalıp onaylamaktan mı geçiyor? Yoksa bu Ülkenin tüm çocuklarını kendi çocuğu olarak kabul edip ana ve kadın olduğunu hatırlamaktan mı?

 

Kadınlık görevi ise etrafın da yapılan haksızlığı, hırsızlığı, zulmü görmezden gelerek gözlerini yumup, kulaklarını tıkayarak ona çığırtkanlık yaptıranlara boyun eğmek midir.

Bu Ülkenin cahillere değil, çağdaş aydınlık yarınlara taşıyacak beyni olan eğitimli, bilinçli insanlara ihtiyacı var.

 

Serpil Hanıma önerim şudur;

 

Sağa sola çamur atmayı bıraksınlar, Otursunlar önce savundukları zihniyette kadının yerinin ne olduğunu iyi incelesinler, bu ülkeyi bu hale kim getirdi ona baksınlar. Bu Ülkeyi attıkları ateşte yarın onlar da yanacak pişman olacaklar ama son pişmanlık fayda etmeyecek. Tüm Ülkenin Kadınlarının.Çocuklarının vebali onların üzerinde ÖDEYEMEZLER BU GÜNAHLARIN BEDELİNİ.

 

                Suna Çınar

CHP Çayırova Kadın Kolları Başkanı.

 

Comments

comments

Top
Close