Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > SATI BOZKURT SUSURLUK’TA KAR VE TİPİDE MAHSUR KALDI

SATI BOZKURT SUSURLUK’TA KAR VE TİPİDE MAHSUR KALDI

sato

 

Aşağıda ntv ‘nin haberine göre bugün kapanan yolda CHP eski Darıca Kadın Kolları Başkanı Satı Bozkurt’ta mahsur kaldı, tüm dostları ve arkadaşları korkulu saatler geçirdi..

 
Yoğun kar yağışının görüldüğü Bursa’da, İzmir yolu kapandı.


Dün geceden bu yana itibaren ulaşımın güçlükle sağlandığı Bursa-İzmir yolunun 45’inci kilometresinde iki yolcu otobüsünün kayması nedeniyle ulaşımın durduğunu bildiriyor.
İzmir yönüne giden araçlar karayolunda uzunluğu 35 kilometreyi bulan kuyruk oluşturdu. NTV canlı yayınına bağlanan mahsur kalan yolculardan biri, Karacabey mevkiinde yaklaşık 2 bin aracın mahsur kaldığını söyledi.


Ufuk Tandoğan isimli vatandaş, “Ulubat mevkiindeyiz. Burada 2 bine yakın araç var. Benzinlerimiz bitmek üzere. 100-150’ye yakın otobüs var. Benzinleri bitmek üzere, insanların soğuktan donma riski var” dedi. Tandoğan’ın verdiği bilgiye göre, yolun iki yönünde de geçiş yok.

 

sati
Karayolları yetkilileri, yolun açılması için büyük çaba sarfediyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi ise, yolda kalan araçlara yiyecek paketi gönderdi.

 

Olarak geçen haber de adı geçen mevkide mahsur kalanların içerisinde bulunan Satı Bozkurt ve arkadaşları,İzmirde yaşanan terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden köylüleri Musa Can’ın cenazesine gitmek için yola çıkmışlardı.

Hava şartlarının giderek kötüleşmesinden dolayı geri dönmeye karar veren Satı Bozkurt ve arkadaşları otobüs mü? Tır mı? tam olarak bilemediğimiz iki aracın devrilmesi sonucu kapanan yolda kar ve tipi altında 7 saat mahsur kaldılar.

Oldukça zor saatler geçiren arkadaşlarımız sosyal medya üzerinden yardım çağrısı yaptılar. Tüm dostları seferber oldu. Tahsin Tarhan’da yetkililerden bilgi almak ve yardımcı olmak amacıyla girişimlerde bulundu. 

 

Muhabirimiz Serpil Tuna’da bir çok girişimde bulundu ve isyan ettiği anlar oldu.

 

112 yi aradım o başka bir numara verdi onu aradım oda başka bir numara verdi, yani it ite it kuyruğuna sinir oldum ölüm kalım olsa kimseye ulaşamıcan bu ülke de öyle rezil olmuş her bir birimi, 112 sinden karayollarına lanet olsun 155 desen biz napalım dedi adam ya

diyerek tepkisini dile getirdi.

 

Evine sağ salim ulaşmayı başaran Satı Bozkurt’la bugün görüşebildik ve bize yaşadıklarını böyle aktardı;

35 kişi Kazım kara bekir mahallesinde tokat Turhal çayır altı köylü dernek başkanı ve üyeleri ile yola çıktık.

izmirde Şehit olan musa can köylumüz dü, saat 6 aralık saat 11 de yola çıktık fakat feribot tan indik manisa yoluna girmeden , yolda kaldık. Saat gece 4 den sabah 7 ye kadar orda mahsur kaldık sehidimizin abisi , gelemezsiniz yollar kapılıymış dese de , biz 50 kilometre daha gittik.

Fakat sabunlu rampasını geçemedik ve geri döndük , lakin bu sefer de büyük bir tipiye yakandık ve 35 km uzayan bir  konvoy halinde otobanda mahsur kaldık.

Sabah 11 den akşam 5 kadar bir yere kıpırdayamadan  olduğumuz yerde aç susuz kaldık sadece bir benzinciden 20 ekmek bulduk ve onu yedik. Her yeri aradık ama hiç bir şekilde yol açılmadı fakat herkesin yoğun bir şekilde araması ve tüm arkadaşların duyarlığı sonucunda yol kurtarma ekipleri geldi yolu kısmen açtı akşam 9 gibi döndük fakat inanılmaz üşüdük ve birazda korktuk. Cenazemizede yetişemedik , şehidimize dua ettik mekanı cenet olsun sevgili Bülent Karagöz duyarlığın için teşekkürler

 

Bizde 7 saatlik kar esaretinden sonra açılan yoldan evlerine henüz dönen Satı Bozkurt ve arkadaşlarının yakınları da rahat bir nefes aldılar. Biz de geçmiş olsun diyoruz ve şehitlerinden dolayı başsağlığı diliyoruz.

Comments

comments

Top
Close