Konumunuz
Ana Sayfa > Foto Galeri > KOCAELİ İL GENÇLİK KOLLARI DESTEK İÇİN KARAKOLUN ÖNÜNDELER

KOCAELİ İL GENÇLİK KOLLARI DESTEK İÇİN KARAKOLUN ÖNÜNDELER

‘Türkiye laiktir, laik kalacak’ pankartı açan CHP’liler önce saldırıya uğradı, sonra gözaltına alındı

Sakarya’nın Serdivan İlçesi’ndeki bir alışveriş merkezinde ‘Türkiye laiktir, laik kalacak’ yazılı pankart açıp slogan atan 3 CHP’li çevrede bulunan gericilerin saldırısına uğradı. Özel güvenlik görevlileri gençleri polise teslim etti.

 

Sakarya’daki Serdivan AVM’de restoranların olduğu kata gelen 3 CHP üyesi genç “Türkiye laiktir, laik kalacak” yazılı pankart açtı.

Pankartın açılamasının ardından çevrede bulunan gericiler, CHP’lilere saldırıdı. Gençler kendilerine saldıran kişiler tarafından darp edilirken, özel güvenlik görevlileri olaya müdahale etti.

Aralarında CHP Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı’nın da bulunuğu 3 kişi polisler tarafından gözaltına alındı.

Olaya ilişkin soruşturma başlatıldı.

Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç ve yol arkadaşları Destek için apar topar yola çıkarak Karakolun önüne giderek Sakarya Gençlerine  destek verdiler.

Murat Erinç sosyal medyada şu mesajı verdi;

Sakarya’da karakol önündeyiz. Laikliği savundukları için darp edilen Sakarya Gençlik Kollarımızdaki arkadaşlarımızı bekliyoruz. Bu ülkenin ve partimizin gençleri yalnız değildir, yalnız değiliz.

 

murattttt

Comments

comments

Top
Close