Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > ihraç edilenlerde Gergerlioğlu’da var

ihraç edilenlerde Gergerlioğlu’da var

SEKA Devlet Hastanesinde çalışan ve sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı fotoğraf ile yaptığı yorum nedeniyle tepki gördükten sonra açığa alınan Uzm. Dr. Ömer Faruk Geregerlioğlu’da yeni KHK ile meslekten ihraç edildi

 Kocaeli’de geniş bir kesim tarafından tanın eski MAZLUM­ DER eski Genel Başkanı ve SEKA Devlet Hastanesi Göğüs hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ekim ayında sosyal patlaşım sitesinde bir fotoğraf ve yorum yayınladı. 9 Ekim’de yayınlanan başında kadınların ağladığı görülen birinin üzerinde türk bayrağı diğerinin üzerinde ise terör örgütünü temsil eden paçavranın bulunduğu fotoğraf, ayrıca üzerine yazdığı “ Bu fotoğrafa bakıp niye bu savaşın bitirip tüketmekten başka anlamı olmadığını anlarsınız. Analar aynı, bayraklar farklı!, ölünce farkımız kalmıyor birbirimizden. Çocuklarımızın tabutu yanyana duracağına, dirisi yanyana dursun eşitçe, kardeşçe ve omuz omuza” paylaşımı birçok arkadaşından tepki gördü. Paylaşımı görenlerin bazıları savcılığa suç duyurusunda bulundu. Gelen tepkiler ve yapılan suç duyurusu üzerine Kocaeli Valiliğide harekete geçti. Kocaeli Valiliği basın kuruluşlarına gönderdiği yazılı açıklama ile terör örgütü propagandası yaptığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan doktorun görevinden uzaklaştırıldığını bildirdi.

GÖREVİ BAŞINDA KALMASI SAKINCALI

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İzmit Seka Devlet Hastanesinde görev yapan Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sosyal medyada paylaşılan yazıları ve paylaşımları hakkında idari soruşturma başlatıldığı belirtildi. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının ilgili hakkında “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan adli işlem başlattığı kaydedilen açıklamada, “Bu sebeple 13 Ekim 2016 tarihi itibarıyla soruşturmanın sağlıklı yürütülmesi açısından görevi başında kalmasında sakınca görüldüğünden görevinden uzaklaştırılmıştır.” ifadesi kullanıldı.

AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Öte yandan Gergerlioğlu açığa alınması sonrasında yazılı bir açıklamada bulundu. Gergelioğlu’nun açıklamasında şu ifadeler yer aldı. “Kocaeli Valiliği tarafından tarafıma tebliğ edilen bir yazıyla memuriyetten açığa alındığım bildirilmiştir. Facebook sayfamda bir paylaşım yapmıştım. 1 Eylül 2015 barış gününde İstanbul Avcılar’da Barış annelerinin düzenlediği “anneler ağlamasın” adlı barış çağrısı eyleminde çekilmiş, ölen PKK’lı da olsa asker de olsa ağlayanın analar olduğunu anlatan bir fotoğrafın altına “Bu fotoğrafa bakıp niye bu savaşın bitirip tüketmekten başka anlamı olmadığını anlarsınız. Analar aynı, bayraklar farklı..! Ölünce farkımız kalmıyor birbirimizden.!Çocuklarımızın tabutu yanyana duracağına, dirisi yan yana dursun, eşitçe, kardeşçe ve omuz omuza..!” diye yazmıştım. Bunun üzerine hakkımda bir linç kampanyası başlatıldı. Vermek istediğim barış mesajı yerine anlamak istedikleri üzerinden bir yaygara ürettiler. Bana suç duyurusu yapana ben suç duyurusu yaptım” şeklinde kendini savundu.Akşam geç saatlerde yayınlanan kanun hükmünde kararname ile Uzm. Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu’nunda meslekten uzaklaştırıldığı öğrenildi.

Comments

comments

Top
Close