Konumunuz
Ana Sayfa > Foto Galeri > ESKİ DOSTLAR

ESKİ DOSTLAR

 

Kocaeli’nin tanınmış emlakçılarından Alpay Hacıoğlu ve eski mahalle arkadaşım Cemal Polat gazetemize gelerek hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

 

Alpay uzun yıllardır CHP’nin çeşitli kademelerinde görev yapmış cefakar bir arkadaşımız.

 

Cemal ise Özel Hareketta yıllarını vermiş dağ, bayır, yaz, kış demeden ülkesinin güvenliğini sağlamaya çalışmış yurtsever bir arkadaş.O da görevinden emekli olduktan sonra mahallesinde CHP saflarında yer almış  ve inandığı düşünceleri uğruna mücadele etmeye devam ediyor.

 

Cemal iki çocuk okutuyor ve hanımı çalıştığı halde geçim sıkıntısı çektiğini söylüyor. Her geçen gün şartların zorlaştığından ve ailesinin ihtiyaçlarını neredeyse karşılayamaz halde olduklarını Ülkenin ise ekonomik bir çöküntü içinde olduğu görülüyor diyor. Ben iki maaşla kira vermediğim halde sıkıntı çekerken asgari ücretli arkadaşlarımız nasıl geçinecek diye dert yanıyor.

Alpay arkadaşımında sıkıntıları aynı keşke burada  güzel şeylerden bahsedebilseydik, ama ne yazık ki  hepimiz büyük sıkıntı içindeyiz. Hiç kimse güvende değil ve geleceğinin ne olacağını bilemeyen insanlar kıpırdamaktan bile korkar haldeler dedi ve devam etti;

Ekonomi o kadar kötü haldeki ben kendi sektörüme baktığımda bir kaç aya varmaz bir çok arkadaşımız iş bırakacak iflas edecek. Bu düzeyde büyük sıkıntı var. Huzur ve güven ortamı olmadığından parası olan yatırım yapmıyor parasını dolar yapmış bekliyor.Dışarıdan kimse gelmiyor.Ticaret bitmiş durumda ve insanlar bu günü nasıl atlatacağız düşüncesindeler.

Eski İzmit, eski Kocaeli yok, eski insanlarımız da yok. Gittikçe kalabalıklaşan ama yoksullaşan bir kent görünümündeyiz. Nereye gider bu işin sonu bilmem ama ülke iyi bir yere gitmediği kesin diyerek umutsuzluğunu dile getirdi.

Kendilerine teşekkür ediyorum ve umuyorumki o güzel günlere mutlaka döneceğiz diyorum.

Hoşçakal yarın…..

 

Comments

comments

Top
Close