Konumunuz
Ana Sayfa > Foto Galeri > CHP EŞME’DEN MORALLE BAŞLADI

CHP EŞME’DEN MORALLE BAŞLADI

 

 

 CHP il gençlik kolları,  Kartepe örgütü ve İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar Eşmelilerle bir araya gelerek başkanlık sistemini konuştu

.
Ülke gündemi olan başkanlık sistemi CHP yi harekete geçirdi. CHP Kocaeli örgütü yapılması muhtemel olan referandum  için CHP örgütü halk’la buluşmaya başladı. 

İlk çalışma durağı Kartepe’nin Eşme mahallesi oldu.

CHP Kocaeli il gençlik kolları ve CHP Kartepe Gençlik kolları birlikte düzenledikleri toplantıda, Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar ve Meclis üyesi Nilay Merttürk de katılarak gençlere destek oldu. Eşmeli gençlerle referandumda neden hayır verilmeli konusu işlendi, anlatıldı ve görüş alışverişinde bulunuldu.

 

esme1

 

 

ÇAKIR; DAYATMA SİSTEMİNE KARŞIYIZ

 

es

 

CHP Kartepe ilçe gençlik kolları başkan Cihan Çakır, Başkanlık sisteminin dayatma bir sistem olduğunu söyleyerek, esas amacın memleketi bu hale getirenlerin kendilerini ve servetlerini kurtarma derdinde olduklarını vurguladı. Başkan Çakır Ülkede kan gövdeyi götürürken, hergün şehit haberleri gelirken, halk yoksulluk sınırının altında yaşamaya çalışırken  maalesef onlar düşmüşler tek adamlı ve dayatmalı sistemin peşine.

Bunların tek derdi padişahım çok yaşa.Halk kırılmış, aç kalmış kimin umurunda dedi.  

 

ERİNÇ; ÜLKEMİZİN GELECEĞİ TEHLİKE ALTIN DA

erinc

Başkan Erinç; Ülke ekonomisin de çok büyük bir sıkıntı varken, terör elini kolunu sallayarak en korunaklı kentlerin en kritik noktalarında insanlarımızı hedef alarak, canlarımızı alırken, maalesef mecliste başkanlık konuşuluyor. Tek adamlık sistemine Osmanlının kanunların dan daha gaddar bir sistem e gidiliyor. Meclisin ve Demokrasinin işlevsiz hale getirildiği Teokratik Osmanlıda bile sistem bu kadar gaddar değildi. Hukuk sistemi zaten şekilden şekile sokulmuştur ve tamamen bitirilmeye çalışıyorlar. Afrika ülkelerinin Diktatörlerinin sözde anayasasını Ülkemize uyarlayarak Üniter devlet yapısı bozuluyor. Dolayısıyla bu güne kadar işledikleri suçları ve yolsuzlukları ört bas ederek hesap vermekten kurtulmaya elde ettikleri zenginlikleri kurtarmaya çalışıyorlar.

Biz buraya memleket sevdalısı, yurtsever  gençler olarak geldik. Biz buraya siyasi kimliğimizle değil memletin gidişatında gördüğümüz tehlikeyi burada anlatmak için geldik. Kocaelide ilk ateşi Eşme den yakıyoruz. Kardeşi kardeşe kırdıran bir sisteme hayır diyerek Cumhuriyet’i yeniden hep birlikte hayata geçirmek için burdayız.

 

ERİNÇ SÖZÜNÜ TUTTU

Başkan Erinç; Radyo Piramit te Gürkan AY ın sunduğu Gündeme Dair proğramına konuk olmuş ve Eşme den kendisini davet eden Mazhar Aşkın’a mutlaka ziyaret edeceği sözünü vermişti.

Programda söz veren başkan Erinç gence verdiği sözü tutarak CHP Kartepe gençlik örgütüyle birlikte Eşme’de program gerçekleştirdi.

Bölünmeyi ve Ülkemizi Emperyalistlerin paylaşacağı bir coğrafya haline getirecek olan Anayasaya hayır diyoruz.

 

KARAKADILAR HAYIR İÇİN KAPI KAPI GEZECEĞİZ

 

esme-3

 

Eşme de yapılan bu toplantıya gençlerin gösterdiği ilgiden dolayı memnuniyetini dile getiren Cumhur Karakadılar şöyle devam etti;

 

Yıllardır özgürlük diyerek halktan oy isteyenler, istikrar diyerek oy isteyenler 15 yıldır Ülkeyi tek başlarına yönettikleri halde bizi ne hale getirdiklerini görüyorsunuz. Onların Özgürlük anlayışı kendilerine hesap sorulmadığı bir düzen, istikrarıda sistematik bir şekilde zenginleşmelerine hizmet eden bir araç olarak görmektedirler.

 

Telaştalar, korkuyorlar Ülkeyi ve Ortadoğuyu bir savaş alanı haline getirdiler. Halk fakirleşirken onlar nedense hep zenginleştiler.Memleketi yol geçen hanına çevirdiler terörün ve teröristin lojistik destek noktası durumundayız.

 

Ülkeyi getirdikleri nokta ortada, götürdükleri nokta ise bölünme parçalanma ve halkımız için ölüm olacaktır. Vatanımız ve Topraklarımız yabancılara peşkeş çekilirken bizler Ülkemizde Mülteci durumuna düşeceğiz.

Umuyorum ki meclisten geçiremeyecekler bu Anayasayı ancak bizler bu tehlikeyi milletimize anlatmak zorundayız, her Cumhuriyetçi Yurtsever in olduğu gibi bizimde vatandaşlık görevimizdir halka gerçekleri anlatmak ve memlekete sahip çıkmak. Bu Ülkeyi kurup bize bırakanlara borcumuzdur Demokratik, Laik Cumhuriyeti korumak onu gelecek nesillere sağlam teslim etmek  diyen Karakadılar;

Çok önem arz aden referandum seçimi için hayır oyunun çıkması için var gücümüzle çalışacağız.

Biz padişahlık istemiyoruz deyip kapı kapı gezeceğiz, halkımıza gerçekleri anlatacağız. Eşmede gençlerin gösterdiği yoğun ilgiden oldukça memnun olduğunu tekrarlayan Karakadılar Kartepe eski günlerine dönüyor Kartepemiz Cumhuriyete ve Ülkesine sahip çıkıyor başaracağız diyerek bitirdi.

 

CHP Kartepe Belediye meclis üyesi Nilay Merttürk ise;

Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun bile tek adam olarak gelmesini istemeyiz.

Tayyip Erdoğan var diye değil biz tek adamlı rejime karşıyız. Demokratik Çağdaş bir Dünya Ülkesi olmamız gerekirken, bizi geçmişe ve cehalete geri götürerek kişisel sultanlık hayalleri ile Uçuruma götürebileceği bir halk değiliz biz.

21. yüzyılın çağdaş akılcı ve bilimsel eğitimle yetişen gençleriyle, bilimde teknikte Dünyanın  lider Ülkeleri arasında olmamız gerekirken, götürülmek istediğimiz nokta Afganistan ve Ortadoğu Ülkeleri gibi karanlık Ortaçağ zihniyetinin egemen olduğu bir coğrafyaya dönüştürülmek isteniyoruz. Buna müsade edemeyiz ve kabullenemeyiz.O yüzden hepimiz tüm gücümüzle bu Anayasayı engellemek için tüm gücümüzle çalışmalıyız dedi.

 Murat Erinç: Gençlik kolları olarak tek adamlık sistemine karşı seferberlik ilan ettik. Bütün ilçelerimizde mahallelerimizde bu toplantılardan yapıp geleceğimize sahip çıkacağız. Bu sistemin geçmemesi için biz gençler olarak memleketimize sahip çıkıp, ülkemizin bölünmemesi, dikta sisteminin gelmemesi için canla başla çalışacağız diyerek oldukça verimli ve umut vaat eden toplantıyı bitirdi. 

Comments

comments

Top
Close