Konumunuz
Ana Sayfa > Kent > Engin Özcan’la Yeni Yıl Sohbeti

Engin Özcan’la Yeni Yıl Sohbeti

 

 

Yeni yılın ilk günün de bir araya geldiğimiz CHP Kurultay Delegesi ve Eski Gençlik Kolları Başkanlarından Engin Özcanla hem geçen yılın bir değerlendirmesini, hemde bu son gelişen olayların Ülkeyi nereye götürdüğü ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk.   

 

Söze şöyle başladı Engin Özcan;

 

Ülkemizin üst üste yaşadığı hain terör olaylarından sonra yeni yıla umutla girmek istemiştik ve su uyur düşman uyumaz misali yeni yılın ilk saatlerinde yurttaşlarımızın, ülkemizde misafir olarak bulunan insanların katledildiğini öğrendik. Ölenlere rahmet, hepsinin ailelerine başsağlığı, yaralarımızın da biran önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz.

Aslında söylenecek söz bulmak zor, oysa yeni yıla umutlu, sağlıklı, barış içinde, yoksulluğun olmadığı bir Ülkenin mutlu insanlarına verilecek bir mesajla başlamak isterdim ama ne yazık ki öyle bir durum yok.

Ama yine de umudumuzu kaybetmeyeceğiz, memleketimizi uçuruma götürmek isteyen zihniyete ve ona hizmet edenlere karşı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gereken cevabı vereceğine inanıyorum.

Özellikle son zamanlarda tırmanan terör olaylarının ve insanlarımızı çağ dışı bir zihniyete mahkum etme çabalarının emperyalistlerin bir oyunu olduğuna inanıyorum. Bölmek, parçalamak ve paylaşmak isteyen bu güce karşı biz bir Kurtuluş savaşı verdik, gerekirse bir daha veririz. Dini siyasete alet edenlere ve bu zihniyete hizmet edenlere, bunu bir marifet sayanlara cevabım şudur;

BU ÜLKENİN İNSANLARI SİZ GELMEDEN ÖNCEDE MÜSLÜMANDI, İSLAMİYETİ BİZ SİZİNLE KEŞFETMEDİK.

Ben İmam Hatip Okulu mezunuyum,ama ben Cumhuriyetin kurduğu İmam Hatip Lisesi mezunuyum, Atatürk’e küfür edenlerinkinden değil. Kendime göre bir yaşam tarzım var bana saygı gösterilmesini istiyorsam bende diğer insanların yaşam tarzına düşüncelerine saygı göstermeliyim. Öyle bombalayarak, insan katlederek müslüman olamazsın kardeşim. Bu ithal edilen terörist zihniyet bizim tarihimizde yoktur. Bizim insanlarımızın temiz dini duygularını kullanarak kirli amaçlarını gerçekleştirmeye çalışanların her zaman karşısında olacağız.

Bir bakıyoruz Diyanet işleri Başkanı bir mesaj veriyor, ertesi gün katliam oluyor, ardından başka bir mesaj veriyor, böyle din adamlığı olmaz. Din adamı toplumu barışa ve huzura çağırır. Başka uğraşacakları konu yokmuş gibi Yıbaşı kutlamak günahtır ve benzeri şeyler söylüyorlar  teröre cesaret veriyorlar.Sen fetva versene hırsızlık günahtır, devlet malını çalma cehenneme gidersin, yolsuzluk yapmayın hiç o konulara değinmeyen Diyanet İşleri Başkanı çıkmış sanki yılbaşı kutlanmayınca, devletin tüm sorunları hallolacakmış gibi toplumu kutuplaştırıcı mesajlar veriyor. Bunun adı bağnazlıktır. Her sakal bırakıp, cüppe giyen arkasından da iki kelime arapça konuşan adam hoca olamaz.

Biz bu Ülkede yaşayan insanlar olarak ileriye gitmeliyiz, çağdaş demokratik ülkeler arasında olmalıyız. Bilimde, Sanatta en uçtaki ülkelerle yarışmalıyız çocuklarımızı hurafelerle değil bilimsel gerçekliklerle yetiştirmeliyiz. Onbeş yıldır ülke iyiye değil hep kötüye gitti. Bu iktidar memlekete hep kavga hep gözyaşı ve cehalet getirdi. Ekonomi çöktü, sanayi durma safhasında, esnaf, çiftçi bitmiş durumda ve her geçen gün daha kötüye gidecek tek çözüm vardır halkımız bu gerçekleri anlayacak ve onlara oy vermeyecek.

Halkımız, gericiliği, yozlaşmışlığı Ortadoğuda bile artık kabul görmeyen zihniyetleri Türkiye ye taşımaya çalışanları reddetmelidir ve çağdaşlığın demokrasinin temsilcisi olan CHP sine görev vermelidir. Barış ve Demokrasi ancak CHP ile hayat bulacaktır bu topraklarda. Başbakan bile çıkıp başka terör olayları olabilir diye beyanat veriyor Yılbaşı kutlayanlar kafirdir diye afiş asanlara müsade ettiler, her türlü taşkınlığa yol verdiler, Devletin resmi kurumlarına fetva verdirdiler, şimdi başınız sağolsun diyerek günahlarından arınamazlar.

Bu Ülkeyi bu noktaya getirenler derhal istifa etmelidir. Tüm halkımız bu yönde tavır koymalı aldatmacalara, dini siyasete alet etmelerine göz yummamalıdır. Her gün ölen insanlarımız, Şehit olan askerimiz ve polisimiz bir hiç uğruna yanlış politikalar  yüzünden hepimizi acıya boğmaktadır. Buna bir son vermeliyiz. Dayattıkları Tek adam projesi çözüm değil daha çok kargaşa getirecektir.  

O yüzden Türk Halkının aklı selim olacağını ve geçmişe dönüşün hiç bir yarar getirmeyeceğini Cumhuriyetin nimetlerine hep beraber sahip çıkmamız gerektiğini söylüyorum ve böyle alçak saldırıların bir daha olmamasını diliyorum. 

diyerek söyleşimiz bitti kendisine teşekkür ediyor ve iyi yıllar diliyoruz !

 

Hoş çakal yarın…….

 

 

Comments

comments

Top
Close