Konumunuz
Ana Sayfa > Foto Galeri > KILIÇDAROĞLUNDAN BAŞBAKANA AÇIK ÇAĞRI

KILIÇDAROĞLUNDAN BAŞBAKANA AÇIK ÇAĞRI

“Sayın Binali Yıldırım´a çok açık ve net çağrıda bulunuyorum. Başbakanlık koltuğunda oturuyorsun, şehitliğin ne kadar önemli olduğunu ben de sen de biliyorsun. Gazilerin içindeki şartları sen de ben de biliyorsun. Şehit ve gaziler arasında ayrımcılık yapılmaması gerektiğini ben de sen de biliyorsun. Gel el ele verelim, kanun teklifi hazırladık siz de hazırlayın, bu kanun teklifini ortak imzayla parlamentoya getirelim. Şehitler arasında yapılan bu ayrımı, ayıbı hep birlikte kaldıralım. Gelirse başımızın üstünde, gelmezse bunu Genel Kurula indireceğiz. Bütün gazilere, şehit ailelerine söylüyorum, biz sizin yanınızdayız. Siz bizim, bu ülkenin onurusunuz. Sizin onurunuzu kurtarmak bize düşen görevdir. 

Şehitler arasında ayrım yapıyorlar, şimdi gaziler arasında da yapacaklar. 15 Temmuz gecesi tırnağı bile zarar görmüş kimse gazi sayılacak. Eyvallah itirazımız yok. Bir darbe girişimi önlendi, önleyen bütün yurttaşlarımıza şükran borcumuz var. Bu böyle yapılacaksa diğer gaziler içinde yapılsın. Vücudunda mermi, organ kaybı var. Ona ´bazı haklardan yararlanamazsın´ diyorlar. Terörle mücadele sırasında yaralanıp, gazi sayılmayanlar var. Binali Yıldırım´a çağrım; şehitler için neyse gaziler için de odur. Gel hep birlikte bu parlamentonun onurunu kurtaralım, şehit ve gaziler arasında ayrım yapmayalım, herkese eşit davranalım.” 

Esnafın, toplumun sigortası olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, esnafın devlete yük olmadığını, devletten bir şey istemediğini, sadece adalet istediğini belirtti. 

Aileleriyle 10 milyon esnaf olduğunu ve esnafın kan ağladığını aktaran Kılıçdaroğlu, esnafın derdini sadece CHP´nin dile getirdiğini öne sürdü. 

Kılıçdaroğlu, “İktidardakiler 14 yılda sizi yok etmek için çok çaba harcadılar, mantar gibi alışveriş merkezi açtılar. Dükkanını kapatmak zorunda kaldın. Esnaf, Sosyal Güvenlik Kurumuna 2 ay prim ödemediğinde, doktora gittiğinde, muayene olamıyor. Kanun çıkardılar, esnaf buna itiraz etmedi. Çırağı iş göremezlik ödeneği alıyor, esnafa ödenmiyor. Çünkü esnafın sesi çıkmaz. İş yerini kapattı, iflas etti, işçisi işsizlik sigortasından belli bir süre para alır, esnaf alamaz.” diye konuştu.

 

 

Comments

comments

Top