Konumunuz
Ana Sayfa > Köşe Yazarları > Bülent Karagöz > ŞEHZADEMİZ MEHMET EVLENİYOR

ŞEHZADEMİZ MEHMET EVLENİYOR

Kendisiyle hiç barışık olmadık. Hiç aynı yerde siyaset yapmadık.

Çok tartışmalarımız oldu kızgınlığımız oldu ama küsmedik.

Bir tek özelliğini beğenirdim dinlemeyi biliyordu. Ama nedense hep bildiğini yapıyordu. Sanki ona engel bir şeyler vardı ve sorduğumda susuyor geçiştiriyordu. Kıvrak ani manevralar yapabilen değişik bir adam ne kadar samimi ne kadar içten ölçmesi zor tiplerdendi.

Geçen ilçe seçimlerinde her zaman ki gibi farklı taraflardaydık ve onlar kazandı.

Bir gün partiye gittim gayet sıcak karşıladı ve konuşmaya başladık;

Meclis üyesi önseçimlerinde yapılan yanlışları, partiyi küçülttüklerini, mevcut üye ve delege yapısının sağlıklı olmadığını, mahalleler de CHP’nin aktif olamadığından ve gelecek seçimler için nasıl çalışmalar yapılması gerektiğinden tutun genel siyasete kadar birçok konuda konuştuk birbirimizi dinledik.

Ve ona dedim ki;

Bizleri dinlemelisiniz, parti için çalışmaya gönüllü bir sürü insan var bu kentte, geçmiş kavgaları  bir kenara bırakıp geleceğe yüzümüzü dönmeliyiz. Ve bu çekişmelerden, sen ben kavgasından partiyi kurtarmalıyız. Derleyip toparlayıcı olmalısın. İnsanlara umut vermelisin diyorsun ya ben sizin Mehmetçiğinizim bunu insanlara hissettirmelisin. Gitgide zayıflayan CHP’sini büyütmek sizin elinizde bizler partiliyiz ve iktidar görmek istiyoruz. Memleketin bu günkü durumunda hiç kimsenin koltuk derdine düşerek, insanları yok sayarak ben olmazsam kimse olmasın diyerek partiye zarar vermeye ve küçültmeye hakkı yok.

Hani bir de seni dinleyen ama hiç bir şey yapmayan siyasetçi tiplemeleri vardır  ya yapacakmış gibi yapar da yapmaz, söz verir geçiştirir Mehmet’in de bu tanımlamanın dışında olacağını düşünüyorum yoksa kendini dar bir alana hapsedecek insanların beklentilerini umutsuzluğa dönüştürecektir. Kısaca kaçınılmaz son fiyaskodur. Samimiyetine inanmak  istiyorum Mehmet dedim.

Projelerimizi sunduk tamam dedi ve parti içindeki barışı sağlaması gerektiğini herkesi kucaklaması gereken bir yapıyı oluşturması yönünde her zaman yardımcı olacağımızı anlattık tamam dedi, umuyorum ki laf ta kalmayacak.

Yine bir röportaj yaptık onunla anlattıklarından emin olun etkilendim ve Mehmet’i hiç böyle görmemiştim. Konulara hakim hırslı ve yapacaklarından, kendisinden çok emin konuştu sevindim doğrusu. İlçe başkanımın bu tavrı beni umutlandırdı ve doğru işler başarmalıyız barışı yeşertmeliyiz dedi bu topraklarda ağzım açık kaldı.

Şimdilerde düğünü var beyzademizin sıkmıyoruz saldık, on beş gün de balayı oda tamam ammaaa dönüşte, bu partiyi ayaklandırmazsa, çalışmalara son hızla başlamazsa her mahallede, üniversite de her alanda bir hareket başlatmazsa vay haline Mehmet senin, iki elim yakanda olur bilesin. Bekliyoruz Mehmet seni balayı da biter ama çok ta vaktimiz kalmadı hani, bundan sonra sıra sende.

Artık kaybetmeyeceğiz kaybeden sadece Mehmet olmayacak ki ;

Cumhuriyet kaybedecek, halk kaybedecek, CHP kaybedecek o yüzden artık hepimiz hep bir ağızdan haykırmalıyız barışı, özgürlüğü, demokrasiyi ve gelecek güzel günlere olan inancımızı, kardeşliği ve insanlığın zaferini.

Comments

comments

11 thoughts on “ŞEHZADEMİZ MEHMET EVLENİYOR

 1. Eskiler MÜZEYE ….Yeniler , “HEY MİLLET ” ( F G ‘ den kopya)….SAHAYA…..: FİKRİ HÜR VİCDANI HÜR…ve CÜZDANI : VATANIMIZ…!..

 2. Evet….Dostlar , hala konu ” CHP İÇİ ” … ve ..% 25 içinde dönüyor… Lütfen KALDIRALIM BAŞLARIMIZI…..ve % 65 ‘ e bi BAKALIM……..MUTLULUK İKSİRİ…

 3. Eleştiri hakkınızı partide çay kahve içerek olumlu yönde olursa iyi olur yoksa pişmiş aşa su katmak olur.
  Herkesin birşey yapabileceği bir görev her zaman var partimizde.

 4. Bu yönetimde yönetici olarak ilk toplantıda söyledim
  Bu bir bayrak taşıma işi delegeler bu dönem bize emanet etti ve 17 kişi ile istediğimiz yere taşıyamayız
  Herkez bu partide görev almış veya almaya hazır herkez bir olup partiyi sahiplendiği zaman o bayrak isteği yere ulaşacaktır
  Şuan yönetim sahadan gelmiş ekip ve olumlu adımlar veriler alıyoruz biraz ailiyet duygusu katılırsa partililerimizden inanın bu kentte parti adına başarı çok yakındır

 5. Fatma başkanım herkes kendi derdinibüyük sanırmış… bende bu yazıyı okuyuncaya kadar oyle düsünüyordum..

 6. Okudum ama anlayamadım. 12 ilçe içerisinde İzmit kadar veremli bir ilçe daha yok. Çalışmalar niye Mehmet’ten başlıyor? Yaş olarak belkide en küçükleri diğer ilçe başkanlarına nazaran. Eğer o kadar güçlü bulunuyorsa helal olsun ona

 7. Bende okudum ve şunu anladım ki demek bütün ilçeler aynı ilçe başkanları aynı. Dertli olduğumuz ortak nokta hiçte az değil.

 8. Anlatım diline bayıldım arkadaşım . Söylediklerine yüzde yüz katılıyorum. Eleştiri olarak kimse algılayıp yorum üstüne yorumda yapmasın ? başkanım selam verip hal hatır sormayı öğrense süper olur diye düşünüyorum

Bir Cevap Yazın

*

Top
Close